WhatsApp Yakındakilerle Dosya Paylaşımı Özelliği!

WhatsApp Yeni Özellikleri

WhatsApp, yakında yeni güncellemelerle kullanıcılarının karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Popüler mesajlaşma uygulamasının geliştirici ekibi, şu sıralar yakınlardakilerle dosya paylaşım özelliği üzerinde çalışıyor. Evet, tıpkı Bluetooth gibi, internet bağlantısı ihtiyacı olmadan yüksek boyuttaki dosyaları güvenli bir şekilde yakınınızda olan arkadaşlarınızla paylaşabileceksiniz. İşte detaylar.

WhatsApp yakındakilerle dosya paylaşımı özelliği yolda! Platform, Bluetooth’a benzer kendi paylaşım özelliği üzerinde çalışıyor. PhoneArena’da yer verilen bilgileri paylaşmak gerekirse, yüksek boyutlara sahip dosyaları yakınlarınızda olan arkadaşlarınızla internet gereksinimi olmadan paylaşabileceksiniz. Paylaşım esnasında diğer kullanıcılar tarafından telefon numaralarının görünmeyeceği ve bu sayede güvenli deneyimlerin gerçekleştirilebileceği de ekleniyor.

WhatsApp yakındakilerle dosya paylaşımı özelliği

Diyelim ki bir toplantıdasınız ve internetiniz yok. Dosyalar paylaşmanız gerekiyor ve arkadaşınız da yakınınızda oturuyor. Telefonunuz ya da tabletinizde ilgili dosyaları (Fotoğraf, video ya da ses dosyası gibi.) seçip ardından arkadaşınızın telefonuna internet olmadan gönderebileceksiniz. Tabii dosya boyutuna göre bu birkaç dakika da sürebilecek, daha uzun da. Bu yüzden yakında olmaya dikkat etmeniz gerekecek. Tabii bu paylaşım süreçlerinin etraftaki diğer cihazlar tarafından görülemeyeceğini ve güvenli olacağını da söyleyelim. En azından şu an gelen bilgiler bu yönde.

Dosya paylaşımı gerçekleştirmek için menüden “Share Files”, yani “Dosya Paylaş” seçeneğini işaretlemeli ve ardından ilgili cihazı seçmelisiniz. Platform aslında yakın zamanda 2GB’a kadar boyuttaki dosyaların paylaşılabileceğini duyurmuştu. Öte yandan, Google ve Samsung’un da dosya paylaşım tarafında Quick Share özelliği mevcut. Bakalım hangi özellik daha çok tutulacak.

WhatsApp Yakındakilerle Dosya Paylaşımı Özelliği!

Peki WhatsApp için yakın zamanda ne gibi güncellemeler gelmişti?

Örneğin, şu an hâlâ beta aşamsında olsa da anket yapıp paylaşma özelliği sunuldu. Bunun hem Android hem de iOS tarafında sunulduğunu belirtelim. Henüz genele yönelik tam sürüm olarak yayınlanmış değil.

Bir diğer güncelleme ise, yazı fontları tarafında. Bazı kullanıcılar, gerek paylaşımlar gerekse de mesajlarında farklı yazı fontrları tercih edebiliyor ve bunu farklı sosyal medya platformlarında görebiliyoruz. WhatsApp da bu yönde bazı çalışmalar yürütüyor ve yakın zamanda geniş bir yelpaze ile karşılaşabiliriz.

İlgili Haberler:

>> Hastalık X Nedir? Koronadan Daha Tehlikeli Olabilir!