WhatsApp Yeni Özellik: Arama Bağlantısı Nasıl Oluşturulur?

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp için yeni bir güncelleme daha yayınlandı. Bu yeni güncelleme, yani Arama Bağlantısı özelliği sayesinde, uygulama üzerinden istediğiniz kişilere link göndererek görüntülü görüşmeler gerçekleştirebilirsiniz. Tabii dahası da var. İşte detaylar.

WhatsApp için yeni bir güncelleme yayınlandı. Artık uygulama üzerinde arama bağlantısı oluşturarak bu bağlantıyı listenizdeki istediğiniz kişilere gönderebilirsiniz. Evet, aynı anda ister bir kişiyle, isterseniz de birden fazla kişiyle görüntülü ya da sesli olarak görüşmeler gerçekleştirebilirsiniz.

Arama bağlantısı nasıl oluşturulur?

  1. Akıllı telefon ya da akıllı tabletinizde önce WhatsApp uygulamasını açın.
  2. Sağ üst köşede, Aramalar başlığına tıklayın.
  3.  Burada, arama bağlantısı oluştur ibaresini göreceksiniz.

Bağlantıyı oluştururken sesli ya da görüntülü seçeneğini işaretleyebilir, sonrasında da istediğiniz arkadaşlarınıza linki gönderebilirsiniz.

WhatsApp Yeni Özellik: Arama Bağlantısı Nasıl Oluşturulur?

WhatsApp Yeni Özellik: Arama Bağlantısı Nasıl Oluşturulur?

Peki aynı anda sesli ya da görüntülü görüşmeler yapabilmek için toplamda kaç kişiye link gönderebiliriz?

Bu sorunun cevabı, şimdilik 32. Listenizde bulunan 32 kişiyle aynı anda grup sohbetleri gerçekleştirebilirsiniz ve bu ücretsiz bir özellik. Tabii bu rakam, ilerleyen dönemlerde artabilir.

Benzer uygulamalara baktığımızda, Zoom ve Google Meet’in 100 kullanıcıya kadar herhangi bir ek ücret ödemeden destek sunduğunu görüyoruz. Ücret ödendiğinde ise, Zoom’da 300 kişiyi görebilmek bile mümkün.

Peki arama bağlantısı oluşturma özelliği WhatsApp Web sürümünde, yani PC’de çalışıyor mu?

Şimdilik hayır. Sadece mobil uygulamaya özel bir güncelleme bu. PC’de yapmaya kalktığınızda, size QR kod sunuluyor ve bunu mobil platform üzerinden nasıl yapabileceğiniz konusunda bilgiler veriliyor.

Aynı anda 1000’den fazla kişinin yer aldığı grup oluşturmak ister misiniz?

Arama bağlantısı, pek çok kullanıcı için güzel bir özellik, ama tek yenilik bu değil. Bir süre önce gelen bilgilerde, firmanın grup sohbetlerine katılabilecek kişi sayısında da artırıma gideceği bildirilmişti.

Bir zamanlar gruplar için 256 kişilik limit vardı. WhatsApp, bunun yeterli olmadığını görünce yeni bir güncelleme hazırlamış ve Haziran 2022 itibarıyla limiti 512 kişiye çıkarmıştı. Görünüşe göre bu da yeterli olmamış. Yakın zamanda 1024 kişilik gruplarda sohbet edebilmek mümkün olacak. Online seminer bile verebilirsiniz mesela.

İlgili Haberler

>> iPhone SE 4 Sızdırıldı: Uygun Fiyatlı iPhone Geliyor!