Xiaomi 15 Serisi, Ultrasonik Parmak İzi Okuyucu İle Gelebilir

Xiaomi 15 için hazır mısınız? Evet, Çinli teknoloji şirketi Xiaomi’nin bir sonraki amiral gemisi modeli için çalışmalara başladığı konuşuluyor. Digital Chat Station’dan gelen yeni sızıntı bilgilere göre şirket, yeni akıllı telefon ailesinde ekrana yedirilmiş ultrasonik parmak izi okuyucu sistemini kullanabilir. Zira bunun için şu sıralar testler gerçekleştiriliyor.

Xiaomi 15 akıllı telefon ailesinde tek nokta ultrasonic parmak izi okuma sistemi olabilir. Digital Chat Station’ın paylaştığı detaylara göre şu an bu yönde testler var ve başarı sağlanırsa, yıl sonuna doğru tanıtılması beklenen 15 ailesinde bu özelliği de görebiliriz.

Peki ultrasonik parmak izi okuyucu sensörün ne gibi avantajları var?

Ultrasonik parmak izi okuyucu sensör, her şeyden önce parmağınızı daha iyi tarayarak 3D kalıbını çıkarabiliyor. Bunun anlamı, güvenlik seviyesinin daha da artırılmış olması. Ayrıca ekran kirli veya ıslak olsa bile mevcut nesil sensörlere kıyasla daha hızlı ve sorunsuz çalışabiliyor.

Gelen söylenti bilgilerde, hem bu teknoloji hem de Xiaomi 15 ailesine dair yeni detayların önümüzdeki nisan ayından itibaren yayınlanacağı bildiriliyor.

Xiaomi 15 Serisi, Ultrasonik Parmak İzi Okuyucu İle Gelebilir

Hatırlarsanız şirket, geçtiğimiz ekim ayında Xiaomi 14 ve 14 Pro modellerini resmi olarak ilk kez görücüye çıkarmıştı. Bu cihazlar, aynı zamanda Qualcomm’un yeni çipseti Snapdragon 8 Gen 3’ü kullanan ilk telefonlardı.

Dolayısıyla bu sene de benzer bir süreç yaşanabilir. Xiaomi 15 ve 15 Pro, Qualcomm’un en güncel çipseti Snapdragon 8 Gen 4’ü kullanan ilk modeller olabilir. Bu arada, bu iki modele ek olarak 15 Ultra modelinin de gelebileceği konuşuluyor. Yani isteyenler daha büyük ekranlı modeli de seçebilecek böylelikle.

Yeni detaylar oldukça paylaşmaya devam edeceğiz.

Xiaomi 14  artılar ve eksiler:

Xiaomi 14, an itibarıyla en güçlü Android amiral gemisi modellerden bir tanesi. Pek çok iyi özelliği bulunan ürün, görünüşe göre bazı zayıf taraflara da sahip. GSM Arena sitesi, bu yeni akıllı telefon modelini inceledi ve ürünün artı ve eksi yönlerini sıraladı. Biz de bu detayları sizlerle paylaşalım.

Xiaomi 14 artılar:

Farklı yenileme hızları sunan ekran paneli başarılı
Ufak boyutlara sahip nadir amiral gemisi telefonlardan bir tanesi
Pil ömrü çok iyi ve çok hızlı şarj oluyor
Kameralar pek çok farklı deneyim sunabiliyor ve harika videolar çekebiliyor
Yeni HyperOS sistemi daha akıcı ve verimli görünüyor

Eksiler:

Oldukça kaygan bir tasarıma sahip
Yük altındayken performans düşüşleri yaşanabiliyor
Fiyatı biraz yüksek.

İlgili haberler

>> Sennheiser Momentum True Wireless 4 Özellikleri ve Fiyatı