Xiaomi Cihazlarda YouTube’u Ücretsiz Kullananlara Üzücü Haber

Çinli teknoloji firması Xiaomi, cihazlarında ücretsiz olarak YouTube uygulamasını kullanan pek çok kişiyi üzecek bir karara imza attı. Normalde telefon ekranınız kapalı olsa dahi YouTube’daki videoların seslerini arka planda duyabiliyordunuz. PhoneArena’daki bilgilere göre şirket, uyumluluk sorunlarını gerekçe göstererek bu özelliği devre dışı bıraktı. Eh, bu özelliğe kavuşmak için geriye tek bir seçenek kalıyor, o da ücretli YouTube Premium aboneliği.

Xiaomi’den YouTube’u ücretsiz olarak tercih eden kullanıcılarına üzücü bir haber var. MIUI ve HyperOS işletim sistemli pek çok Xiaomi cihazı, YouTube uygulamasını ücretsiz kullansanız bile “ekran kapalıyken arkada sesleri duymanıza imkân sunan” bir yapıdaydı. Mi Fans Telegram kanalında paylaşılan bilgilerde, uyumluluk sorunları sebebiyle bu özelliğin kaldırıldığı bildiriliyor.

Daha önce Xiaomi mobil cihazlarında “Ekran kapalıyken bile video seslerini arka planda çalmaya devam et” ve oyunlar için araç kutusunda “Ekranı kapat” seçenekleri vardı. Yeni güncellemeyle birlikte bu özelliklere veda ediyoruz.

Xiaomi Cihazlarda YouTube'u Ücretsiz Kullananlara Üzücü Haber

Xiaomi’nin YouTube odaklı bu güncellemesinden an itibarıyla etkilenen telefon modelleri şöyle:

Xiaomi 14
Xiaomi 13
Xiaomi 13 Pro
Xiaomi 12T

Model sayısı muhtemelen önümüzdeki günlerde artacaktır.

YouTube Premium’a geçiş yapabilirsiniz. Tabii ücret karşılığında

YouTube Premium sayesinde video ve müzikleri reklamsız olarak deneyimleyebilir, arka planda çalmaya devam edebilir ve ekran kapalı olsa da dinlemeye devam edebilirsiniz. Ek olarak, daha iyi görüntü kalitesi ve istediğiniz video/müzik dosyalarınızı cihazınıza indirerek offline olarak deneyimleme şansınız da bulunuyor.

Örneğin tek kişi olarak, aylık 58 TL ödeyerek abonelik alabilir ya da aile paketi gibi diğer seçeneklere de göz atabilirsiniz. Kalabalık paketlerde fiyatlar daha uygun oluyor.

Xiaomi 14  artılar ve eksiler:

Xiaomi 14, an itibarıyla en güçlü Android amiral gemisi modellerden bir tanesi. Pek çok iyi özelliği bulunan ürün, görünüşe göre bazı zayıf taraflara da sahip. GSM Arena sitesi, bu yeni akıllı telefon modelini inceledi ve ürünün artı ve eksi yönlerini sıraladı. Biz de bu detayları sizlerle paylaşalım.

Xiaomi 14 artılar:

Farklı yenileme hızları sunan ekran paneli başarılı
Ufak boyutlara sahip nadir amiral gemisi telefonlardan bir tanesi
Pil ömrü çok iyi ve çok hızlı şarj oluyor
Kameralar pek çok farklı deneyim sunabiliyor ve harika videolar çekebiliyor
Yeni HyperOS sistemi daha akıcı ve verimli görünüyor

Eksiler:

Oldukça kaygan bir tasarıma sahip
Yük altındayken performans düşüşleri yaşanabiliyor
Fiyatı biraz yüksek.

İlgili Haberler:

>> TikTok Satışa Çıkarılıyor: Alıcısı Bile Belli Oldu