Xiaomi Elektrikli Otomobile Otonom Engeli!

Xiaomi Elektrikli

Xiaomi elektrikli otomobil modeli, otonom sürüş esnasında yaşanan aksaklıklardan dolayı üretimi ertelendi. İşte ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

Geçtiğimiz aylarda teknoloji devlerinin elektrikli otomobil işine gireceğine dair birçok haber ortaya çıkmıştı. Hatta elektrikli otomobil ile en çok anılan marka Apple oldu. Apple’ın geçtiğimiz aylarda birçok marka ile iş birliği yapacağına dair de haberler duymuştuk. 2025 yılında yollara çıkması beklenen Apple’ın elektrikli aracı hakkında henüz sızdırılan bir bilgi bulunmuyor. Henüz Apple’a rakip olarak gösterilemese de Xiaomi’nin teknoloji dünyasında son yıllarda kazanmış olduğu ivmenin tartışılamaz bir gerçek olduğunu söyleyebiliriz. Hatta bazı kullanıcılar Xiaomi’yi, gelecek yıllardaki Apple’ın en büyük tehdidi olarak görüyor. Apple’dan elektrikli araba haberi gelmesinden aylar sonra Xiaomi’den de benzer bir haber geldi. Xiaomi de elektrikli araba işine giriyor.

Xiaomi Elektrikli Otomobile Otonom Engeli!

Geçtiğimiz aylarda Xiaomi elektrikli otomobil modelinin 2023’te yollarda olacağı iddia edilmişti. Fakat beklendiği gibi olmadı. Sürüş testleri tarafından tatmin edici sonuçlar alınamayan Xiaomi elektrikli otomobil modelinin üretim süreci yine ertelendi. Xiaomi CEO’su Lei Jun tekrardan bir açıklama yapmak zorunda kaldı. Açıklamalara göre Xiaomi elektrikli otomobil modelinde önemli ilerlemeler kaydedilmiş durumda. Fakat 2023 yılında Xiaomi elektrikli otomobil için bir seri üretim planlanmıyor. 2024 yılında ilk elektrikli otomobilin seri üretiminin başlanması hedefleniyor.

Xiaomi Elektrikli

Güçlü şirketlerin elektrikli otomobil tarafında çalışmaların olduğunu biliyoruz. Özellikle Apple’ın da elektrikli araba üzerinde çalışmalarının olduğuna dair sızıntılar mevcut. Henüz ortada bir kesinlikle söz konusu olmasa da Apple’ın da bu konuda rekabet edeceği biliniyor. Fakat Xiaomi diğer şirketlere göre elini çabuk tutmuş durumda. Her ne kadar hızlı hareket etse de bu da sorunları beraberinde getiriyor. Çünkü 2022 yılında piyasaya sürülmesi beklenen modelin 2023 yılına ertelendiğini görmekteyiz.

İddialara göre otonom sürüş testi tarafında bazı sorunlar ortaya çıktı. Çünkü Xiaomi tarafından yayınlanan otonom sürüş videosunu detaylı olarak incelediğimizde bazı kısımların kesilerek bazı sahnelerin yerine eklendiğini görüyoruz. Yani söz konusu model otonom sürüş tarafında bazı hatalar yapmış olacak ki bu sonuçlar Xiaomi elektrikli otomobil modelinin seri üretime geçmesinin ertelenmesine sebep olmuş.

Önümüzdeki günlerde Xiaomi ve Apple gibi dev markaların piyasaya süreceği elektrikli otomobiller hakkında daha fazla ayrıntılar ortaya çıkacaktır. Yeni gelişmelerden haberdar olabilmek için takipte kalın.

İlgili Haberler

>> Tor mu VPN mi? Güvenliğinizi Geride Bırakmayın!