Xiaomi Ev Sinema Sistemleri Tanıtacak: Böylesi Hiç Görülmedi


Bugüne kadar çok fazla bahsi açılmayan Xiaomi ev sinema sistemleri sonunda tanıtılacak. Bildiğiniz üzere şirket daha çok ev aletleri ve benzer ürünlerle tanınıyordu. Ayrıca akıllı telefon sektöründe de hatırı sayılır bir yer kaplamayı başaran firma, şimdilerde sinema sistemleri ile ilgili çalışmalar yürütüyor.

Ekran tasarımı denilince akıllara ilk gelen şirketlerden birisi de Xioami oluyor. Her ne kadar önemli bir çoğunluk tarafından Apple çakması olarak değerlendirilirse bile, yine de tasarımları gerçekten de bazen büyüleyici olabiliyor. Çok ince detaylara sahip ekran tasarımları sayesinde hem akıllı telefonları hem de televizyonları çok satılanlar arasına giriyor. Şirket şimdilerde daha farklı bir alanda yer almak için kolları sıvadı.

Xiaomi ev sinema sistemleri OLED ekran kullanacak

Şirket son dönemlerde OLED ekranlar ile ilgili çok yoğun çalışmalar yürütüyordu. Özellikle de bu ekranların görüntüyü Piksel bozulmasına uğramadan yansıtması, gerçekten de takdir edilebilecek boyuttaydı. Akıllı telefonlarda şirketin geliştirdiği OLED ekranlar kullanılsa bile, televizyonlarda bunu pek denediği söylenemez. Xiaomi ev sinema sistemleri için bu tür ekranların tercih edileceği söyleniyor. Böylece televizyon izleme keyfi çok daha canlı ve gerçekçi hale gelecek.

Xiaomi ev sinema sistemleri

Firmanın piyasaya sunulması beklenen modelinde 65 inç kullanılacak. Bu boyut genellikle son derece tatmin edici görüntülerin elde edilmesinde tercih ediliyor. Ayrıca OLED ekranlar ile ilgili büyük bir deneyim kazanıldığı için bunu televizyonlara uygulamak pek zor olmayacak. Ev sinema sistemleri için oldukça güçlü bir ses sistemi de kullanacak. Ancak bu ses sistemi tek bir yere dalmak yerine çoklu dağılım sistemini tercih edecek. Böylece ses, filmin açıldığı Xiaomi ev sinema sistemleri her yerde bütün köşelere kadar yayılacak.

THY 19 Mayıs Özel Uçuşu İçin Kaç Kişi Online Anı Bileti Aldı!

Uygulanması düşünülen yeni sistemin her yerde kullanıma uygun bir şekilde modifiye edilmesi bekleniyor. LG gibi şirketlerin katlanabilir ekranlı televizyon yapması ile birlikte Xiaomi bu alandaki etkinliğini artırmaya çalışıyor. Şirket katlanabilir ekranlar yerine, daha çok kullanışlı ev sistemleri kurmaya çalışıyor. Bu ev sinema sistemleri 7’den 70’e herkesin keyifle film veya dizi izleyebileceği boyutlarda hizmet sunacak. Henüz kesin donanım özellikleri ortaya çıkmasa bile, türünün en iyi örneklerinden olacağı kesin diyebiliriz. Sizce şirket taraflara üretilecek yeni cihaz, başka hangi özelliklere sahip olabilir.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here