Xiaomi Mi 11 Pro lansman tarihi açıklandı! Detaylar haberimizde…

Geçtiğimiz günlerde amiral gemisi modeli Mi 11’i tanıtan Xiaomi, çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Mi 10’dan sonra Mi 10 Pro ve Ultra modellerini tanıtan Xiaomi, Mi 11’de de aynı stratejiyi takip edebilir. Mi 11’in tanıtımından sonra sıra geldi Xiaomi Mi 11 Pro lansmanına.

Xiaomi Mi 11 Pro ‘nun tanıtım tarihi için söylentiler yayılmaya başladı. Telefonun Şubat ayında gelmesi bekleniyor. Ultra modelinin gelip gelmeyeceği konusunda ise henüz bir bilgi yok.

Xiaomi Mi 11 Pro lansman tarihi açıklandı: Şubat ayında gelebilir

Xiaomi Mi 11, Mi 10’a göre daha iyi bir ekran ve geliştirilmiş şarj performansıyla gelmişti. 108 Megapiksel kamera sensörünün yanı sıra telefonun en çarpıcı özelliklerinden biri de Snapdragon 888 işlemcisi olmuştu. Mi 11 Pro modelinin birkaç değişiklik dışında benzer özelliklere sahip olması bekleniyor.

Güvenilir bir kaynak olarak gördüğümüz Digital Chat Station’a göre Mi 11 Pro lansman tarihi Şubat ayında olacak. Telefonun, Bahar Şenliği olarak da bilinen Çin Yeni Yılı’ndan sonra 12 Şubat’ta tanıtılması bekleniyor.Xiaomi Mi 11 Pro

Peki Mi 11 Pro özellikleri nasıl olacak?

Xiaomi Mi 11 Pro ‘nun Mi 11 ile aynı işlemciye ve ekrana sahip olması bekleniyor. Büyük değişiklikler arka kamera ve pil tarafında yaşanabilir gibi. Pro modelinde 120 W hızlı şarj teknolojisini görebileceğimiz gibi bu özelliğin Ultra model için gizlenme ihtimali de var. Böyle bir durum olursa da Pro modelinde 100 W hızlı şarj teknolojisini görebiliriz. Hızlı şarj performansına ek olarak Mi 11 Pro, daha büyük bir bataryayla da gelebilir. Pilin yanı sıra Mi 11’in arkasında bir telefoto lens bulunmuyor. Bu lens, Mi 11 Pro modeli ile kullanıcılara sunulabilir.

Tüm bunlara ek olarak Mi 11 Pro, ön tarafında bir ekran altı kamera ile gelebilir. Xiaomi uzun süredir ekran altı kamera teknolojisi üzerinde çalışıyor. Ancak bu özelliğin ilk olarak hangi modelde sunulacağı bilinmiyor. Belki de bu yeni telefon Xiaomi’nin ilklerinden birini üzerinde taşıyacak. Hep beraber bekleyip göreceğiz.

İlgili Haberler

>> MIUI 12.5 Güncellemesi Alacak Xiaomi Telefonlar Tam Liste! 

>> Xiaomi Mi 11 Gece Modu videosu ile ilgi odağı oldu!