Xiaomi Mi Band 7, Redmi Buds 4 ve Redmi Buds 4 Pro Duyuruldu! İşte Özellikleri!

Xiaomi Band 7

Xiaomi, bir süredir hakkında sızıntı ve söylenti bilgiler olan yeni akıllı bilekliği Mi Band 7 ‘yi resmi olarak tanıttı. Bu ürünün yanında, firmadan başka duyurular da arka arkaya geldi. Mesela Redmi Buds 4 ya da dahasını isteyenler için Redmi Buds 4 Pro. Size hangisi lazımdı? Şimdi detaylara birlikte göz atalım.

Çinli teknoloji şirketi Xiaomi, pek çok yeni ürününü resmen tanıttı. Bu ürünler arasında belki de en dikkat çekici olan, Mi Band 7 akıllı bileklik. Ürün, özellikle spor tutkunları için heyecan verici, zira bildiğiniz gibi akıllı bilekliklere ülkemizde de yoğun bir ilgi var. Kolay kullanılabiliyor olmaları ve akıllı saatlere kıyasla daha uygun fiyatlı olmaları sebebiyle çokça tercih edilebiliyorlar.

Tabii bu ürünün haricinde, kulaklık tarafında da Redmi Buds 4 ve 4 Pro duyuruları geldi. Şimdi bu ürünlerin özelliklerini sıralayalım.

Xiaomi Mi Band 7, Redmi Buds 4 ve Redmi Buds 4 Pro Duyuruldu! İşte Özellikleri!

Xiaomi Mi Band 7, daha büyük ekranla geliyor

Mi Band 7, 1.56 inç’lik ekran değerini geride bırakarak 1.62 inç değerine erişiyor ve bu sayede daha iyi görüntüleme amacını taşıyor. Xiaomi, ekranın kullanılabilir alanının %25 oranında büyüdüğünü ifade ediyor.

Ürünün ekranı, 490×192 çözünürlük sunuyor ve bu kez “Always on display” modu da mevcut. Tabii bu modu aktifleştirirseniz pil ömründe de ciddi düşüş yaşanacaktır.

Mi Band 7 akıllı bileklik, bünyesinde 120 farklı spor modunu barındırıyor, ki bu gerçekten heyecan verici bir detay. Bunlardan 4 tanesi profesyonel spor modu olarak belirlenmiş ve bazı spor modları için “otomatik algılama” özelliği de bünyede mevcut.

Ürün, SpO2 kandaki oksijen oranını takip ederek sizi bilgilendirebiliyor da.

Ve evet, bu akıllı bileklikte NFC özelliği de var. Bu sayede temassız ödeme gibi işlemler gerçekleştirilebilir.

Xiaom, 180mAh pile sahip olduğunu belirttiği bu yeni akıllı bilekliğinin tek şarj ile 14 güne kadar kullanım sunabileceğini belirtiyor. Tabii bunun için Always on display görüntüleme modunun kapalı olması gerekiyor. Akıllı bilekliğin tekrar şarj süresi ise, yaklaşık 2 saat.
Ürün, şu an Çin’de ön satışta bulunuyor. Diğer ülkelere ve tabii ki ülkemize ne zaman geleceği, fiyat etiketinin ne olacağı henüz belli değil.

Xiaomi Mi Band 7, Redmi Buds 4 ve Redmi Buds 4 Pro Duyuruldu! İşte Özellikleri!

Redmi Buds 4 Pro, yapay zekâ destekli ortam gürültü engelleme sistemine sahip

Redmi Buds 4 Pro gerçek kablosuz kulaklık, aktif gürültü engelleme sistemi sayesinde ses düzeyini önemli ölçüde azaltabiliyor. Bu, özellikle telefon görüşmeleri için güzel bir detay.
IP54 sertifikası bulunan cihaz, spor yaparken ya da hafif yağmurlu havalarda da güvenle kullanabileceğiniz anlamını taşıyor.

10mm sürücüleri ve 6mm tweeter’ları olduğu belirtilen kulaklık, Bluetooth 5.3 kablosuz bağlantı teknolojisine sahip ve aktif gürültü engelleme modu kapalıyken tek şarj ile 9 saate kadar müzik keyfi sunabiliyor. Taşıma ve şarj kutusundaki pil detayını da eklediğimizde toplamda 36 saatlik kullanım deneyimine erişilebiliyor.

Redmi Buds 4 ise, Pro modelinin biraz kırpılmış, dolayısıyla daha uygun fiyat etiketiyle gelmesi beklenen bir versiyonu.

Bu üründe de aktif gürültü engelleme teknolojisi bulunuyor, ama gürültü engelleme seviyesinin Pro modeline kıyasla daha düşük olduğu ifade ediliyor.

10mm sürücülere sahip olan kulaklık, Bluetooth 5.2 bağlantı teknolojisine sahip ve taşıma kutusundaki pil detayının da yardımıyla 30 saatin üzerinde kullanım imkânı sunabiliyor.

Bu ürünlerin de ülkemizde ne zaman satışa sunulacağı ve satış fiyatları henüz belli değil.

Beklentiler, üç ürünün de yıl sonuna doğru global markette satışa sunulacağı yönünde.

İlgili Haberler:

>> Veri Gücü Nasıl Faydalı Kullanılabilir?