Xiaomi, OnePlus, OPPO, Vivo ve ZTE 5G destekli akıllı telefonlar çıkarmaya hazırlanıyor

Xiaomi, OnePlus, OPPO, Vivo ve ZTE 5G destekli akıllı telefonlar çıkarmaya hazırlanıyor

PAYLAŞ

China Mobil ve Çin akıllı telefon üreticileri Qualcomm Snapdragon 855 Mobile Platformuna sahip 5G destekli akıllı telefonlar önümüzdeki aylarda kullanıcıların beğenisine sunacak.

Qualcomm ve China Mobil, Xiaomi, OnePlus, OPPO, Vivo ve ZTE, Çin Mobil Küresel İş Ortağı Konferansı’nda 5G Demo Mobil Cihazlarını Sergiledi. 

Qualcomm, Xiaomi, OnePlus, OPPO, Vivo ve ZTE gibi China Mobil ile sıkı şekilde çalışan üreticilerin önümüzdeki günlerde. 5G destekli akıllı telefonlar ını piyasaya sunacağını açıkladı. Snapdragon 855 platformu üzerinde Snapdragon X50 5G NR modem ailesini kullanacak olan üreticileri bu sayede. 10 gbps veri aktarım hızı sunarak 5G’ye geçiş yapacaklar.

Bildiğiniz gibi Snapdragon 855 platformu bu hafta gerçekleştirilen Snapdragon Teknoloji Zirvesinde tanıtılmıştı. Platformun tanıtımının ardından Çin’den gelen bu haber ile 5G’nin bir adım daha yaklaştığını görüyoruz.

Snapdragon 855 Mobil Platformu ile 5G kullanabileceğiz

Snapdragon 855 Mobil Platformu, Snapdragon X50 5G modem ve Qualcomm QTM052 mmWave anten modülleriyle kullanılacak. Bu sayede Entegre RF alıcı-verici, RF ön uç ve anten elemanları ile. Çin akıllı telefon üreticilerinin cihazları bizlerin 5G fırsatını erken dönemde yakalamamızı sağlayacak. İlk cihazlar 2019 yılında görücüye çıkacak.

Tabi ki 5G destekli cihazları 4G bağlantısı üzerinde kullanmamız mümkün. Fakat %G gibi yüksek hızlarda kullanım için operatörlerin 5G desteği sunması şart. Sanıyorum Türkiye’de 2020 yılında 5G desteği olacak. O tarihe kadar 4.5G ile devam edeceğiz gibi gözüküyor.

5G destekli akıllı telefonlar


CEVAP VER