Xiaomi Otonom Otomobil Teknolojisi İle Tesla’ya Meydan Okuyacak!

Xiaomi OtXiaomi Otonom Otomobilomobil

Xiaomi otonom otomobil teknolojisi ile Tesla’ya meydan okuyacak özellikler ile gelecek. İşte yeni araç hakkında tüm ayrıntılar.

Geçtiğimiz aylarda teknoloji devlerinin elektrikli otomobil işine gireceğine dair birçok haber ortaya çıkmıştı. Hatta elektrikli otomobil ile en çok anılan marka Apple oldu. Apple’ın geçtiğimiz aylarda birçok marka ile iş birliği yapacağına dair de haberler duymuştuk. 2025 yılında yollara çıkması beklenen Apple’ın elektrikli aracı hakkında henüz sızdırılan bir bilgi bulunmuyor. Henüz Apple’a rakip olarak gösterilemese de Xiaomi’nin teknoloji dünyasında son yıllarda kazanmış olduğu ivmenin tartışılamaz bir gerçek olduğunu söyleyebiliriz. Hatta bazı kullanıcılar Xiaomi’yi, gelecek yıllardaki Apple’ın en büyük tehdidi olarak görüyor. Apple’dan elektrikli araba haberi gelmesinden aylar sonra Xiaomi’den de benzer bir haber geldi. Xiaomi de elektrikli araba işine giriyor.

Uzun süredir Xiaomi otomobil hakkında birçok detay ortaya çıkmıştı. Sonunda Xiaomi’nin prototip için tarih verdiği müjdesini aldık. Seri üretim hakkında henüz sızdırılan bir detay bulunmuyor. Fakat söz konusu aracın tasarım detayları ve bazı teknik özellikleri ortaya çıkacaktır. Tesla’ya dev rakip olarak görüleceği iddia edilen Xiaomi’nin yeni elektrikli otomobilinin otonom teknolojisi hakkında yeni ayrıntılar ortaya çıktı

Xiaomi Otonom Otomobil Teknolojisi İle Tesla’ya Meydan Okuyacak!

Xiaomi Mart 2021’den beri elektrikli araç endüstrisi üzeirnde çalışıyor. Uzun süredir çalışmalarını sürdüren şirket, ilk elektrikli otomobili için rakiplerine göz dağı vermeye devam ediyor. Ağustos ayında Xiaomi tarafından düzenlenmesi beklenen etkinlikte Xiaomi otomobil, tasarım detayları ile karşımıza çıkacak. Bu yıl için 10 milyon dolar yatırım söz ü veren Xiaomi otonom otomobil tarafında önemli yatırımlarının olduğunu biliyoruz. Bu yüzden yakında Xiaomi marka elektrikli otomobil modellerinin yollarda olabileceğini söyleyebiliriz.

Xiaom, tarafından açıklanan bilgilere göre Xiaomi otonom otomobil modeli, ‘ayrılmış park yeri’ veya ‘otonom vale park hizmeti’ gibi özellikler ile gelecek. Tabii ki bu özlelikleri, piyasaya sürüldüğü anda tüm şehirlerde aktif olarak kullanılmayacaktır. Fakat her ne kadar henüz gerçekleşmesi zor olan özellikler olsa da Tesla’ya göre daha iyi teknolojiler ile karşımıza çıkacak bir model olacağını söyleyebiliriz. Çin’in patent platformunda ortaya çıka­n belgelere göre kamera sisteminde geniş açılı lensler kullanılaca­k. Bununla beraber Xiaomi elektrikli otomobilin, rakiplerine göre daha iyi bir menzile sahip olması bekleniy­or. Önümüzdeki günlerde yeni araç hakkında daha fazla detay ortaya çıkacaktır. Yeni gelişmelerden haberdar olabilmek için takipte kalın.

İlgili Haberler

>> Mac Kullanıcılarının En Çok Karşılaştığı 3 Siber Tehdit