Xiaomi Watch 2 Çıktı! İşte Fiyatı

Xiaomi’nin yeni akıllı saati Xiaomi Watch 2, Avrupa’da satışa sunuldu. Siyah ve gümüş olmak üzere iki farklı renk seçeneği, daire kasası ve silikon kayışları bulunan ürün, 200 euro fiyat etiketine sahip. Tabii dahası var. İşte detaylar.

Xiaomi Watch 2, Avrupa’da satışa sunuldu. Şu an Amazon’un Almanya, İtalya ve Belçika sayfalarında, ürünü siyah ve gümüş renk seçenekleriyle 200 dolara sipariş verebilmek mümkün. Ürünümüz 1.43 inç değerde ekrana sahip ve kayışlarını değiştirerek farklı kayışlar da kullanabilirsiniz. Hem görüntüleme hem de dokunmatik performansının tatmin edici olacağı bildiriliyor.

Xiaomi Watch 2 akıllı saatin diğer özellikleri:

Ürünün kasasında paslanmaz çelik yerine alüminyum malzemenin kullanıldığı belirtiliyor. Sağlamlık tarafında biraz can sıkıcı olsa da, hafiflik ve uygun fiyat tarafında yüzleri güldürebilir.

Xiaomi Watch 2’de kalp ritmi takibi için bir optik sensör mevcut. Buna ek olarak SpO2 takip sistemi de var. Stres takibi, uyku kalitesi takibi ve kandaki oksijen miktarı gibi ölçümler yapılabilecek. Ayrıca dahili GPS’e de sahip olduğu bildiriliyor. Tabii ki üründe pek çok farklı egzersiz modunun olduğunu ve böylece formunuzu günden güne takip edebileceğinizi belirtelim.

Ürün, 5 ATM suya dayanıklı bir yapıda. Bu sayede onu yüzerken, dalış yaparken de sorunsuz kullanabileceksiniz. Zaten yaza az bir süre kaldı. Şimdiden hazırlıklara başlayabilirsiniz.

Xiaomi Watch 2 Çıktı! İşte Fiyatı

Çipset tarafında da Qualcomm’un Snapdragon W5+ Gen 1 çipseti var. Tabii ki işletim sistemi olarak da Wear OS var. Mevcut uygulamalar ve saat yüzlerine ek indirilebilir içerikler de olacak.

Xiaomi Watch 2’de 495mAh pil var ve tek şarj ile 65 saate kadar kullanım mümkün olacak. Ürünü beraberinde gelen şarj pediyle kolaylıkla şarj edebileceksiniz.

Kablosuz bağlantılar tarafında da Bluetooth 5.2, Wi-Fi ve NFC gibi başlıklar var. Özellikle NFC, günümüzde pek çok kişinin kimlik bilgileri paylaşımı ve bankacılık işlemleri tarafında sıklıkla yararlandığı bir teknoloji.

200 euro fiyat etiketini TL olarak hesapladığımızda, 6.734 TL yapıyor. Tabii kâr payı ve vergilerle daha farklı bir tablo oluşacağını düşünüyoruz. Yeni detaylar oldukça paylaşmaya devam edeceğiz.

İlgili Haberler

>> Yeni Amiral Gemisi Tablet: Xiaomi Pad 6S Pro ve Özellikleri