Yapay Zekalı iPhone Yolda! İşte Detaylar…

Yapay zekalı iPhone için hazır mısınız? Günümüzde yapay zeka ile ilgili gelişmeleri sıklıkla duyuyoruz. Hem ücretli hem de ücretsiz pek çok çözüm mevcut. Son dönemde Google ve Samsung da kendi mobil cihazlarına yönelik yeni hamleler yapıyor. Peki ya Apple ne yapacak dersiniz? Evet, Apple’ın da bazı planları var. İşte detaylar…

Apple, yapay zekalı iPhone için harekete geçiyor. GSM Arena’da yer verilen bilgilere göre şirket, içinde bulunduğumuz 2024 yılı içinde bazı heyecan verici bilgiler paylaşacak. Bu bilginin kaynağında ise direkt olarak Tim Cook var. Yani Apple’ın CEO’su.

Yapay zekalı iPhone bu sene görünebilir

Beklentiler, yapay zekalı iPhone telefonun önümüzdeki eylül ayında görücüye çıkması yönünde. Yani muhtemelen iPhone 16 serisinde yapay zekanın nimetlerinden yararlanabileceğiz. Peki hangi servis kullanılacak? Bu henüz bilinmiyor ama muhtemelen Apple kendi çözümünü üretecektir. Örneğin iOS 17.4 sürümümdeki kodlara göz atıldığında, Siri ve yapay zeka işbirliğinin olabileceği görülüyor. Gelen mesajlara kısa kısa cevaplar verilebilir, Apple Music tarafında daha kullanışlı deneyimler sunulabilir ve internet gezintileri daha verimli konuma getirilebilir. Tabii şu an söylenti boyutunda olan detaylardan söz ediyoruz.

Bu arada, daha önce iPhone 16 Pro Max ile ilgili olduğu belirtilen bazı kamera detayları da paylaşılmıştı. Tekrar hatırlatmak gerekirse…

Yapay Zekalı iPhone Yolda! İşte Detaylar...

iPhone 16 Pro Max kamera detayları…

Söylentilere göre Apple, bu yeni modelinde de ana kamera olarak 48MP değerini koruyacak. Eğer MP değerleri tarafında takıntılı biriyseniz, Samsung’ta 200MP değerini gördükten sonra Apple tarafı size üzebilir. Ama öte yandan, fotoğraf ve video çekim performansları tarafında bu değerlerin çok da önemli olmadığını söyleyebiliriz.

Evet, birden fazla kaynak, iPhone 16 Pro Max’te 48MP değerde ana kamera olacağını iddia ediyor. Ek olarak, Çin’in Twitter’ı olarak bilinen sosyal platformu Weibo’da da bazı bilgiler paylaşıldı. Bunlara göre Apple, yeni iPhone modelinde IMX903 sensörünü kullanabilir. Bu da Sony’nin henüz resmi olarak duyurmadığı bir sensör. Tabii ki Apple, bu sensörde çeşitli düzenlemeler yapacaktır. Şirket, 15 Pro ve 15 Pro Max’te IMX803 sensörünü kullanmıştı.

Ek olarak, yeni telefonda optik zoom özelliğinin 3X’ten 6X’e çıkarılacağı ve ikinci bir periscope telefoto kameraya da yer verileceği iddia ediliyor.

Son olarak, yeni gelen bir söylenti bilgiyi daha paylaşalım…

iPhone 16 Pro Max’in ekranı, 15 Pro Max’e kıyasla biraz daha kavisli olarak gelebilir.

Yeni telefon ailesi, muhtemelen önümüzdeki eylül ayı itibarıyla resmen tanıtılacak ve hemen ardından da ön satış periyodu başlatılacaktır.

İlgili Haberler

>> Xiaomi 14 Serisini Bekleyenlere Müjde!