Samsung, Katlanabilir Ekranlı Telefonlarda Kararlı! İşte Yeni Amiral Gemileri

Katlanabilir ekranlı telefon denildiğinde, şu an akla gelen ilk markalardan bir tanesi Güney Koreli Samsung. Şirket, yakın zamanda pek çok modelle karşımıza çıkmıştı, ama görünüşe göre 2024 yılı için de şimdiden hazırlıklarını yapıyor. İnternete sızdırılan yeni bilgiler, şirketin Galaxy Z Flip 6 ve Galaxy Z Flip 7 isimlerini şimdiden güvence altına aldığını gösteriyor. Evet, aslında 2025 yılı için de şimdiden plan yapılıyor diyebiliriz.

Samsung, şimdiden Galaxy Z Flip 6 ve Galaxy Z Flip 7 isimlerini tescil ettirdi. Tahmin edileceği üzere bu isimler, şirketin katlanabilir telefon ailelerinden Flip’in yeni üyelerini temsil ediyor. Eğer bir sürpriz yaşanmazsa, 2024’te Flip 6’yla karşılaşabiliriz. Flip 7 ise, muhtemelen 2025’te satışa sunulacaktır.

Sammobile’daki veriler, yalnızca bu isimlerin değil, aynı zamanda Galaxy Z Fold 6 ve Fold 7 isimlerinin de tescil edildiği yönünde. Evet, Z Fold da Samsung’un katlanabilir ekranlı bir diğer telefon ailesini temsil ediyor.

Katlanabilir ekranlı telefonlarda kamera güncellemeleri de olacak gibi

Gelen bilgiler, önümüzdeki sene çıkması beklenen Flip 6’nın özellikle kamera tarafında önemli güncellemeler içereceği yönünde. Hatta bunun için şu sıralar 50MP değerde ana kameraya sahip üçlü kamera sisteminin test edildiği söyleniyor. Flip 5’te 12MP ana kameraya yer verildiğini göz önüne alırsak, yeni modelde ciddi bir sıçrama gerçekleştirilecek gibi.

Samsung, Katlanabilir Ekranlı Telefonlarda Kararlı! İşte Yeni Amiral Gemileri

Peki bir diğer amiral gemisi model, Galaxy S24 Ultra tarafında ne gibi sızıntılar var?

Eğer söylentiler doğru çıkarsa, 2 ay sonra Samsung Galaxy S24 Ultra’nın lansmanı gerçekleştirilecek. Sızıntılarıyla bilinen Ice Universe hesabı, yeni S24 ailesine ait olduğunu iddia ettiği ekran koruyucuları paylaştı. Bunlardan yola çıkmamız gerekirse, S24 ailesinin de S23 ailesine benzer hatlarla geleceğini söyleyebiliriz. Yani en azından ön tarafta radikal bir değişiklik beklenilmiyor.

Samsung, Katlanabilir Ekranlı Telefonlarda Kararlı! İşte Yeni Amiral Gemileri

Diğer söylenti detaylar arasında, S24 Ultra’nın titanyum çerçeveyle geleceği (Böylece çok sağlam olabilir), 2500 nit parlaklık değeri sunacağı (Böylece güneş altındaki kullanımlarda da güçlü görüntüleme mümkün olabilir.) ve mevcut periscope kamera yerine bu kez 5X zoom özellikli 48MP telefoto kameranın tercih edileceği söyleniyor (Daha iyi fotoğraf ve video kalitesi demek.). Bunlar da gerçekten heyecan verici detaylar.

Yeni bilgiler oldukça sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

İlgili Haberler

>> En Çok Satan Oyunlar Belli Oldu! Sizce Zirvede Kim Var? FIFA mı, GTA mı?