Yeni Snapdragon amiral gemisi işlemcisi hakkında ilk detaylar belli oldu!

Snapdragon amiral gemisi

Qualcomm’un Snapdragon 888 amiral gemisi işlemcisinin yeni versiyonu olacağı düşünülen yeni yonga seti sızdırıldı. İşte ilk detaylar.

Bildiğiniz üzere geçtiğimiz yılın son günlerinde Qualcomm’un amiral gemisi işlemcisi Snapdragon 888 tanıtıldı. Tanıtılan etkinlikte bu işlemcinin kullanılacağı ilk modeller açıklandı. Hatta Xiaomi Mi 11, bu işlemciyi ilk kullanacak telefonlar arasında yer alıyordu. Qualcomom, Snapdragon 888 işlemcisini 2020’nin en güçlü akıllı telefon yonga seti olarak tanıttı. Tanıttığı gibi devam ettiğini söyleyebiliriz. Çünkü söz konusu işlemciyi kullanan akıllı telefonların AnTuTu listelerinde zirvede olduğunu belirtelim. Samsung’un Exynos, Huawei’nin Kirin yonga setlerini gerine bırakan Snapdragon 888’in üst versiyonu ile ilgili ilk ayrıntılar sızdırıldı. Yakında karşımıza çıkması beklenen yonga seti hakkında işte ilk detaylar.

Ünlü bir kaynak Qualcomm’un yeni işlemcisini çoktan ürettiğini ileri sürdü. Hatta bazı telefonlarda test edildiğini de iddia etti. Qualcomm’un yeni amiral gemisi işlemcisi hakkında ilk ayrıntılar belli oldu. Sızıntılara göre yeni yonga seti SM8450 model numarasına sahip. Ayrıca Waipio kod adı ile de görüldü. Söz konusu modelin ismi hakkında henüz net bir bilgi bulunmuyor.

Snapdragon amiral gemisi işlemcisi uygun fiyatlı olabilir

Bazı kaynaklara göre Snapdragon 888 işlemcinin 5G olmayan bir versiyonunun piyasaya sürüleceğinden bahsetti. Buradaki en büyük amaç ise aynı performansı daha düşük bütçelerde elde etmek olacaktır. Büyük ihtimalle bu işlemci, çoğu ülkenin 5G bağlantı desteğinin olmaması ve bu durumdan dolayı bu ülkede yaşayan insanların 5G modellere para vermemesinden dolayı oluşan talep açığını kapatmak için tasarlandı.

Snapdragon amiral gemisi

Qualcomm’un Snapdargon 888’in türevi olarak piyasaya süreceği yeni işlemci hakkında henüz net bir ayrıntı bulunmuyor. Fakat bazı kaynaklar önümüzdeki aylarda yeni işlemcinin karşımıza çıkacağını iddia etti. Yakın zamanda yeni işlemci hakkında yeni ayrıntılar sızdırılacaktır.

Söz konusu işlemci, 5G desteğine sahip olmayan bir Snapdragon 888 işlemcisi ise bizim yararımıza olacaktır. Çünkü bu işlemciye sahip telefonlar 5G destekli olduğu için ülkemize gelmeyebiliyor. Fakat bilinen amiral gemisi modeller 4G versiyonu ile karşımıza çıkarsa, yeni üretilecek olan Snapdargon 888 4G işlemcisinden yararlanacaktır. Bu da hem yeni modellerin ülkemize giriş yapmasını sağlayacak hem de daha uygun fiyata yükse performanslı akıllı telefon elde etmemizi sağlayacaktır. Önümüzdeki haftalarda yeni işlemci hakkında daha fazla ayrıntı sızdırılacaktır. Beklemede kalın.

İlgili Haberler

>> Xiaomi Mi 10S tanıtım tarihi ortaya çıktı, Peki bu telefon kaça satılacak?

>> Xiaomi Mi 11 Lite 4G sürümü detayları sızdırıldı, Peki bu telefon Türkiye’de satacak mı?