Zoe : Yapay Zeka yardımıyla güçlendirilmiş ilk sanal kişisel seyir asistanı

Zoe : Yapay Zeka yardımıyla güçlendirilmiş ilk sanal kişisel seyir asistanı

PAYLAŞ
Zoe, Yapay Zeka, sanal kişisel seyir asistanı

ZOE – dünyanın ilk sanal kişisel seyir asistanı – MSC Cruises’in Misafir Hizmetlerini, seyahat deneyimini daha da zenginleştirecek misafir merkezli teknolojisiyle heyecan verici yeni bir seviyeye götürmeye hazırlanıyor.

HARMAN ve Samsung Electronics ile ortaklaşa geliştirilen ZOE; her kabinde yedi dil konuşabilen, ses etkileşimli bir yapay zekadır. Seyir ile ilgili yüzlerce soruya cevap verebilir, gemideki hizmetler hakkında bilgi aktarabilir, rehberlik edebilir ve önerilerde bulunabilir veya bir hizmet rezervasyonu için yardımcı olabilir. Kullanımı kolay bir cihaz olan ZOE – konuklar sadece “OK ZOE” dediğinde yardım etmeye hazırdır. Gelişmiş ses tanıma özelliği, herkesin yalnızca sesli komutları kullanarak bilgileri kontrol etmesini ve erişmesini kolaylaştırır.

Cruise sektöründe bir ilk olan ZOE, MSC Cruises’ın konuk deneyimini geliştirmek için teknolojiyi kullanmaya nasıl öncülük ettiğini gösteren birçok örnekten de biri. ZOE, MSC Bellissima’da hizmete başlayacak ve daha sonra 2019 sonu ve 2020’de gelecek yepyeni gemiler MSC Grandiosa ve MSC Virtuosa ile birlikte her gemide hazır olacaktır.

Yeniliği tasarlamada işbirliği 

Bu çığır açan Yapay Zeka konuk hizmeti; MSC Cruises’in İş İnovasyon ekibi ve Samsung Electronics’in yüzde yüz iştiraki olan HARMAN International ile ortaklaşa geliştirilmiştir. Bu ortaklık; sesli teknolojide sınıfının en iyisi olan uzmanlığı ve cruise uzmanlığını bir araya getirdi. Şimdi de bağlantılı yaşam için ortak bir vizyonun parçası olarak, cruise sektörüne yayıldı.

ZOE, MSC for Me ekosistemini zenginleştirmek için tasarlanmıştır ve kabin içi TV ile etkileşime girer. Kişisel asistanın konuklara gemi ve misafir hizmetleri hakkında ayrıntılı bilgi sunabilmesi için; kişisel asistanın TV ile bağlantı kurmasını sağlayan Otel Yönetim Sistemi yazılımını, MSC’nin uzun vadeli inovasyon ortağı Samsung Electronics tasarladı.

Türkiye’nin %61’i sosyal medya kullanıyor


CEVAP VER