160W şarj desteğine sahip telefon, yakında piyasaya sürülebilir!

Hızlı Şarj Adaptörü

Infinix markasının yeni konsept telefonu 160W şarj desteği ile birlikte geliyor. İşte ortaya çıkan tüm detaylar.

Ülkemize resmi olarak giriş yapan Çinli üreticiler arasında Oppo, Xiaomi gibi markaların liderliğe oynadığını söyleyebiliriz. Ülkemizde pek bilinmese bile Infinix markasının da bir hayli ilgi gören markalar arasında yer aldığını belirtelim. Bugüne kadar yalnızca birkaç tane Infinix modeli ülkemizde satışa sunuldu. Fakat ülkemizde genellikle fiyat performans odaklı akıllı telefonların ilgi gördüğünü düşünürsek önümüzdeki dönemlerde fiyat performans odaklı telefonları ile görmeye alışık olduğumuz Infinix markası yeni modelleri ile Türkiye’ye giriş yapacaktır. Söz konusu marka 160W şarj desteğine konsept cihazı ile karşımıza çıktı.  İş ortaya çıkan yeni konsept cihazı hakkında edindiğimiz tüm ayrıntılar.

160W şarj desteğine sahip telefon, yakında piyasaya sürülebilir!

Kullanıcıların akıllı telefonlarda aradığı bir çok özellik bulunuyor. Bazı kullanıcılar kameraya önem verirken, bazıları ise işlemciye önem veriyor. Fakat bu beklentilerin en önemlisinin pil kapasitesi olduğunu söyleyebiliriz. Birçok akıllı telefon markası uzun batarya ömrünü sağlayabilmek adına büyük şarj kapasiteli telefonları üretmeyi tercih ettiler. Fakat hızlı şarja sahip bir telefonun da büyük bataryaya sahip akıllı telefonlarla hemen hemen aynı işlevi gördüğünü söyleyebiliriz. Örneğin 6000-7000 mAh değerinde bir bataryaya sahip olan telefonun şarjı 2-3 gün gidiyor ise hızlı şarj desteğine sahip cihazların şarjı, 10 dakikada bir günü çıkartacak kadar bir kapasiteye sahip olabiliyor Infinix markasının yeni modeli ise tam da bunu açıklıyor.

Infinix 160W şarj  desteği

Infinix’in yeni konsept telefonunu incelediğimizde kullanıcıları şaşırtan en temel özelliğinin 160W gücünde hızlı şarj desteğinin olduğu görülüyor. Infinix’in yeni modelinde 160W ultra flash şarj özelliği sayesinde yeni cihaz 10 dakika da tam şarja ulaşabilecek. Fakat söz konusu modelin konsept cihazı olduğunu hatırlatalım. Yani bu özelliğinin Infinix modellerinde hayata geçirip geçilmeyeceği henüz belli değil.

Akıllı telefonlarda kullanılan hızlı şarj desteğinin uzun dönemde pil kapasitesine olumsuz bir etkisi olup olmayacağı hala tartışılıyor. Fakat 10 dakikalık bir şarj ile yüzde yüze ulaşma hedefinin diğer akıllı telefonlarda ve kullanıldığı takdirde pil konusunda sorunsuz bir kullanım deneyimi yaşayacağımızı söyleyebiliriz. Önümüzdeki haftalarda Infinix konsept modelini hayata geçirilip geçirilmeyeceğine dair yeni ayrıntılar ortaya çıkacaktır. Beklemede kalın.

İlgili Haberler

>> Infinix Note 10 Pro kanlı canlı görüntülendi! Fiyat performans canvarı