2. El iPhone mu, Yoksa Sıfır Android Telefon mu? İlginç Detaylar Var…

Diyelim ki şu an kullandığınız telefondan memnun değilsiniz… Mesela, artık eskisi gibi performanslı çalışmıyor olabilir ya da fiziksel bir hasar sonucu eskisi kadar cazip bir konumda olmayabilir… Bu tip durumlarda, eğer cihaz garantisi de yoksa, yeni bir telefona geçiş yapmak düşünülebilir. Peki ama yeni telefondan kasıt, “sıfır telefon” mu, yoksa kullanılabilirliği yüksek 2. el bir telefon mu? PhoneArena sitesinde yer verilen bilgiler, pek çok Android kullanıcısının tercihlerini gösteriyor. Pek çok kullanıcı, sıradaki telefonunu tercih ederken sıfır Android telefon yerine 2. el iPhone modellerini tercih ediyor. Gerekçe ise basit, daha uygun fiyata daha iyi performans. İşte detaylar…

İkinci el telefonlar, özellikle de 2. el iPhone telefonlara ilgi her geçen sene artıyor. Hem yurt dışında hem de yurt içinde pek çok seçenek mevcut. Hatta “yenilenmiş” 2. el telefon satışı gerçekleştiren şirketler de var.

Swappa’nın elde ettiği verilere göre Android kullanıcıları, sıradaki telefon tercihini 2. el iPhone modellerinden yana kullanabiliyor…

Aşağıdaki tabloda da görebileceğiniz üzere, pek çok 2. el iPhone modeli mevcut. Kullanıcılar, fiyat ve kullanılabilirlik faktörlerini göz önünde bulunduruyor. Örneğin, 300-400 dolar civarı bir ödeme yaparak orta seviyede sıfır Android telefon almak yerine, benzer fiyat etiketleri karşılığında 2. el iPhone almak mümkün. Ki iPhone’lar, orta seviye Android cihazlara kıyasla daha iyi performanslar sunabiliyor. Bu da tercih tarafında belirleyici faktörlerden.

2. El iPhone mu, Yoksa Sıfır Android Telefon mu? İlginç Detaylar Var...

Sitedeki verilere göre kullanıcılar, uygun fiyatlı Android telefonlarda zaman zaman ciddi sıkıntılarla karşılaşabiliyor ve bu tip durumlardan sıkıldıklarını da belirtiyor.

Listede, geçtiğimiz Mart 2023 itibarıyla Swappa üzerinde en çok satılan 10 adet 2. el telefon modelini görebilirsiniz. Listede 2. el iPhone modellerinin fazlalığı dikkat çekiyor.

Pek çok kullanıcı, yeni üretilmiş sıfır km bir Android telefon almak yerine, çıkalı 4 sene olmuş bir iPhone modelini tercih edebiliyor ve 200 dolar ödeme gerçekleştirebiliyor. “200 dolar karşılığında yüksek performans sunan bir Android telefon var mıdır?” diye soranlar olabilir. Tabii ki var, ama sanıyoruz iPhone modellerine gösterilen güven daha fazla.

İlgili Haberler

>> Bebekler İçin Owlet Smart Sock Akıllı Çoraplar Türkiye’de!