iPhone 15 Pro Max, Kamera Tarafında da İddialı!

Çıkarılabilir bataryalı iPhone

Kamera, çoğu kullanıcı için bir akıllı telefon tercih sürecinde en önemli başlıklar arasında yer alıyor. iPhone serisi telefonlar ise, hemen her konuda olduğu gibi kamera tarafında da iddialı. Yeni gelen söylentiler, Apple’ın iPhone 15 Pro Max için büyük düşündüğünü gösteriyor. İşte detaylar.

. .

iPhone 15 Pro Max, en az 5-6x optik zoom özelliğine sahip yeni bir periscope lens ile gelebilir. Bu sayede uzak mesafe çekimlerde dahi kalite kaybı olmadan sonuçlar elde edilebilir. Hem video hem de fotoğraf çekimleri tarafında net sonuçlardan söz ediliyor.

Şu an itibarıyla iPhone ailesinde kullanılabilen en yüksek optik zoom seviyesi, sadece 3x zoom. Eğer 6x zoom özelliğine geçiş yapılırsa, 2 katı artış elde edilmiş olacak. “Peki çoklu kamera sisteminin çıkıntısı yine aynı mı olacak?” derseniz, pek de farklı bir düzenleme beklenmiyor açıkçası. Hatta yeni çoklu kamera sistemi sebebiyle bu kez biraz daha büyük bir çıkıntıyla karşılaşma olasılığımız da var.

“Peki bu lens sadece iPhone 15 Pro Max’te mi olacak?”

Söylenti bilgilerde, bu özelliğin yalnızca Pro Max modeli için düşünüldüğü, bu sayede Apple’ın diğer modellerden ayrılan en premium akıllı telefon çözümünü hazırlamak istediği bildiriliyor.

iPhone 15 Pro Max, Kamera Tarafında da İddialı!

PhoneArena’daki, iPhone 15 ve 15 Plus modelleriyle ilgili söylenti boyutunda olan bilgileri de paylaşalım. Bu ürünlerin arka tarafı “buzlu cam” faktörüyle gelebilir. Öte yandan bu modellerde “yeni bir renk seçeneği” olabileceği de söyleniyor.

Yeni renk seçenekleri, geçmişten günümüze baktığımızda iPhone serilerinde sürpriz olmayan bir detay. Hatırlarsanız Apple, yakın zamanda iPhone 14 serisi için yeni “sarı” renk seçeneğini teknoloji severlerin beğenisine sunmuş ve güzel bir ilgiyle karşılaşmıştı.

eSIM’li iPhone 15’ler güvenlik tarafında avantajlar sunabilir, ama öte yandan henüz bu tarafta ciddi bir desteğin olmamasından dolayı satışlarda düşüşler de olabilir

Apple, iPhone 14 ailesinde eSIM seçeneğine de yer veriyor. Bu, seride bir ilk anlamını taşıyor. Evet, sim tepsisi yok. Gerçi bu seçim, yalnızca Amerika’da satışa sunulan ürünleri kapsıyor. iPhone 15 ailesiyle bu kapsam genişleyebilir ve pek çok Avrupa ülkesinde de bu teknolojiyi görebiliriz.

Yine de uzmanlara göre bu düşük bir olasılık. Zira henüz eSIM tarafında çoğu operatörün hizmetleri yok. Haliyle sim kartlara kıyasla pek bilinir ve yaygın da değil. Yine de Apple’ın böyle bir hamle gerçekleştirmesi, eSIM’e geçiş tarafında adımların hızlandırılmasına katkı sağlayabilir.

İlgili Haberler

>> 2. El iPhone mu, Yoksa Sıfır Android Telefon mu? İlginç Detaylar Var…

. . . . .