200w Hızlı Şarj Özellikli Telefon!

Hızlı şarj, günümüz akıllı mobil cihazlarında çok önemli. Peki hızlının da hızlısına ne dersiniz? Çinli iQOO, seviyeyi biraz daha yukarıya taşımaya kararlı. Detaylar heyecan verici!

Çinli teknoloji firması iQOO, kısa süre önce yaptığı açıklamada iQOO 10 serisi akıllı telefonların yakın zamanda teknoloji severlerle buluşacağını belirtmiş ve bu ailede Qualcomm’un en güçlü çipseti Snapdragon 8+ Gen 1’in kullanılacağını eklemişti.

iQOO 10 ailesinin 19 Temmuz itibarıyla Çin’de satışa sunulması bekleniyor. Uluslararası pazar için henüz bir bilgi bulunmuyor, ama öte yandan bu ailenin Pro üyesinde kullanılacağı belirtilen bir diğer teknolojinin de tam 200w hızlı şarj teknolojisi olduğu açıklandı. Evet, doğru okudunuz.

Aşağıdaki görsel, yakın zamanda firmanın resmi Weibo hesabından paylaşıldı. Görüldüğü üzere, MBW ile bir partnerlik anlaşması yapılmış ve bir nevi “yüksek performans” vurgusu yapılıyor. 200w hızlı şarj değeri sayesinde ürünün 15 dakikadan daha az bir sürede tamamen şarj olması muhtemel.

200w Hızlı Şarj Özellikli Telefon!

iQOO 10 Pro’nun hızlı şarj dışında ön plana çıkan diğer özelliklerini sıralamak gerekirse…

iQOO 10 Pro, 6.75 inç Amoled ekranla geliyor. Çözünürlük değeri ise, 1140p.

Cihaz, RAM tarafında 6, 8, 12 ve 16 olmak üzere 4 seçenek sunabilir.

Depolama tarafında da 128, 256 ve 512GB olmak üzere 3 seçenekten söz ediliyor.

Ürün, arka tarafta üçlü kamera sistemine sahip. Özellikle 50MP değerdeki ana kameranın iddialı olduğu düşünülüyor. Öte yandan ana kamera sistemindeki “gimbal stabilitesi” ibaresi de dikkat çekici. Böylece hareketli halde video çekerken dahi sarsıntıların en aza indirgenmesi ve net görüntülerin elde edilmesi hedefleniyor.

200w Hızlı Şarj Özellikli Telefon!

Şu an pazardaki kablolu hızlı şarj teknolojilerine bakacak olursak…

Son dönemde özellikle Xiaomi’nin heyecan verici ürünler sunduğunu görüyoruz. Örneğin yakın zamanda satışa sunulan Redmi Note 11 Pro+ 5G’de tam 120w değerde kablolu hızlı şarj özelliği bulunuyor. Bu sayede 4500mAh pil kapasiteli telefonu 20 dakikada tamamen şarj etmek mümkün. Xiaomi, pek çok orta seviye modelinde de 67w kablolu şarj teknolojisini sunuyor.

Konu hızlı şarj olduğunda, Apple ve Samsung gibi önemli üreticilerin Çinli üreticilerle kolay kolay yarışamadığını görüyoruz. Bu iki firmanın da hızlı şarj çözümleri var, ancak değerler daha düşük ve bazen adaptörü ayrıca satın almanız gerekebiliyor.

İlgili Haberler

>> Togg, global mobilite ekosistemini Plug and Play iş birliğiyle büyütecek