Stranger Things’teki Gizem Çözüldü!

Stranger Things dizisi, 4. sezonuyla şu sıralar fırtınalar estiriyor. Netflx’in en çok izlenen serilerinden olan dizi için şimdiden 5. sezona yönelik çalışmalar da başladı. Öte yandan, 4. sezondaki pek çok ilgi çekici detay üzerine sosyal medyada paylaşımlar ve sohbetler de sürüyor. Onlardan bir tanesi de Arnold Schwarzenegger’ın iki Conan filminde de kullandığı kılıç, yani The Atlantean Sword idi. Bu kılıç, dizide David Harbour tarafından kullanıldı. İşte detaylar.

Stranger Things yıldızlarından David Harbour, kişisel Instagram hesabından bir paylaşım yaptı ve dizide kısa süre de olsa kullandığı kılıcın The Atlantean Sword olduğunu ve iki Conan filminde kullanılan orijinal kılıç olduğunu doğruladı.

“Cehennem gibi ağır bir kılıçtı, ama onu kullanmak büyük bir onurdu. Arnold Schwarzenegger’ın dizideki tekniğim hakkında vereceği notu bekliyorum.”

Stranger Things sezon 4, şimdiden toplamda 1 milyardan fazla saat izlendi bile!

The Duffer Brothers tarafından hazırlanan serinin yeni sezonu, beklenildiği üzere büyük ilgi gördü. 4. sezon, şimdiden toplamda 1 milyar saatten fazla izlenerek büyük bir başarıya imza attı ve izlenilmeye de devam ediliyor.

Seri, Squid Games’in ardından 1 milyar saat izlenilme seviyesini geride bırakan ikinci yapım oldu. Squid Games ise, toplamda 1.6 milyar saat izlenilmişti ve o dizinin de 2. sezonu için çalışmalar başladı.

Stranger Things'teki Gizem Çözüldü!

Stranger Things ve Metallica işbirliği, hem diziye hem de müzik grubuna yeni hayranlar kazandırdı

Şüphesiz dizinin en gösterişti sahnelerinden bir tanesi, Metallica grubunun Master of Puppets şarkısının gitar solosunun atıldığı sahnelerdi. Bu sahneler daha sonra bir müzik klibi olarak da sosyal medyada yayımlandı ve yüksek paylaşım rakamlarına erişildi. Yapılan yorumlarda, şarkı sayesinde diziyi izlemeye karar veren pek çok kişinin olduğu görüldü. Aynı şekilde, dizi sayesinde ilk kez Metallica dinlemeye başlayanlar da çok fazla.

Metallica grubu ise, böyle bir işbirliğinden ötürü gurur duyduklarını dile getirdi.

Bilenler vardır, filmdeki şarkının gitar soloları, Metallica grubunun bass gitaristi Robert Trujillo’nun oğlu Ty tarafından çalındı.

İlgili Haberler

>> 200w Hızlı Şarj Özellikli Telefon!