2014’te Bring Your Own Device Akımı İş Yaşamını Şekillendirecek

Mobil teknolojilerin yükselişiyle çalışanlar artık diledikleri bilgiye her an her yerden ulaşabiliyor. Bu sayede yeni çalışma modelleri oluşuyor, bu modeller çalışanlara işyeri ve çalışma zamanı seçiminde daha fazla seçenekler sunuyor. Aynı zamanda bu prensip işletmelerde orta vadede bilgi işlem giderlerini düşürüyor, bakım masraflarını azaltıyor.

Citrix’in 2013 yılı içerisinde yaptırdığı bir araştırmaya gore; kendilerine soru yöneltilen firma yetkilileri 2020 yılı itibariyle dünya genelinde 10 çalışan başına 6 ila 7 çalışma masasının düşmesini bekliyor. Geri kalanlar ise mobil olarak dışarıdan veya evden çalışacaklar. Yani; çalışmak giderek daha az oranda fiziksel büro ile özdeşleşen bir kavram artık.
Citrix_iPhone__Cafe2
Tüm bu gelişmelerden BT dünyası da yoğun şekilde etkileniyor. Mobiliteyle birlikte meslek hayatı ile özel yaşam arasındaki sınır giderek bulanıklaşıyor. Bugünün ve yarının çalışanları artık tamamen dijital bir dünyanın içerisindeler. Bu noktada, kişisel mobil cihazların firmanın altyapısına entegrasyonu şirketlerin 2014 teknoloji gündemlerinde en üst sıralarda yer alıyor. İşletmeler, bu konuda esnekliği arttırmaya ve işletme giderlerini azaltırken güvenliği üst düzeye çıkarmayı planlıyorlar.