38’nci Media Markt İzmit’te Açıldı

Dünya markalarını, bol seçenek ve uygun fiyat avantajları ile ziyaretçilerine sunan Avrupa’nın bir numaralı teknoloji market zinciri Media Markt, Türkiye’deki 38’nci mağazasını İzmit’te açtı.  

19 Şubat Çarşamba sabah 08.00’de gerçekleşen ve İzmitliler’in yoğun ilgi gösterdiği açılışta; kampanyadaki ürünler ilk birkaç saat içinde tükendi. Açılışa özel indirimlerle satışa sunulan LED TV’ler, tabletler ve akıllı telefonlar büyük ilgi gördü.

Media Markt mağazasının açılışını Media-Saturn Türkiye CEO’su Bülent Gürcan, Media- Saturn Finanstan Sorumlu Genel Müdür (CFO)Korhan Öz, Media-Saturn Operasyonlardan Sorumlu Genel Müdür (COO) Marcus Tengler, Media-Saturn Satınalmadan Sorumlu Genel Müdür Sadi Açıkalın (CPO) ve Media Markt İzmit Mağaza Müdürü R. Volkan Gürkan gerçekleştirdi. İzmit Media Markt, 50.000’e varan ürün çeşidini, 3 bin 3280 metrekarelik net satış alanında, 59 kişilik uzman ekibi, kaliteli hizmet anlayışı ve uygun fiyat avantajlarıyla İzmitli teknoloji severlerle buluşturdu.media mark izmit

Yüzlerce üründe indirim…

Açılışa özel indirimli fiyatlarıyla; LED TV’ler, cep telefonları, dizüstü bilgisayarlar, GSM aksesuarları ve küçük ev aletleri yoğun ilgi gördü. Yüzlerce ürünü kapsayan Media Markt indirimleri ile İzmitliler, tabletten, televizyona, cep telefonundan buzdolabına pek çok ürünü uygun fiyata satın alma fırsatı buldu.

Media-Saturn Türkiye CEO’su Bülent Gürcan; “Media Markt olarak İzmit’e ilk mağazamızı açmaktan dolayı çok mutluyuz. İzmitliler artık son teknoloji ürünlere; en uygun fiyat ve en iyi hizmet kalitesiyle ulaşabilecekler. Mağazamızda her yaş grubundan kişiye hitap edecek, gerçek yaşam ve deneyim alanları oluşturuyoruz. Konsept alanlarımız, fiyat avantajlarımız, ürün çeşitliliğimiz ve hizmet kalitemiz ile İzmitliler’e gerçek teknoloji keyfini yaşatacağımıza inanıyorum, mağazamızın hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Media-Saturn Operasyonlardan Sorumlu Genel Müdür (COO) Marcus Tengler, “2013 yılını İstanbul, Ankara ve İzmir’in yanı sıra özellikle Anadolu’da büyüme yılı ilan etmiştik. 2014’de de bu misyonumuza devam ederek, 8-10 arasında mağaza açacağız. Dalgalanma mutlaka yaşanacaktır ama Türkiye’nin ekonomisine güveniyoruz. Bizi pazardan çıkan diğer yabancı şirketlerden ayıran en büyük özelliğimiz yönetimimizin yerel düşünüp yerel hareket etmesi ve ülkeye yaptığımız yatırımın büyüklüğü. 10 yıllık büyüme planımızın içinde Türkiye en büyük paya sahip” dedi.

Media Markt İzmit Mağaza Müdürü R. Volkan Gürkan; “Türkiye’nin 38’nci Media Markt mağazasını 59 kişilik personelimiz ile açtık.Mağazamızın diğer teknoloji marketlerinden ayrılan en büyük özelliği 50.000’e varan ürün çeşidini yaklaşık 3 bin 280 metrekarelik bir alanda uygun fiyat avantajı ile müşterilerimize sunmamızdır” dedi.