4 tane iPhone 14 modeli, AirPods 2 ve Dahası Geliyor!

iPhone Türkiye fiyatları

Apple’ın sıradaki büyük tanıtım etkinliğinin önümüzdeki eylül ayında gerçekleşmesi ve bu etkinlikte iPhone 14 ailesi dahil pek çok yeni ürünün ilk kez görücüye çıkması bekleniyor. Zaten bildiğiniz gibi Apple, genellikle yeni iPhone modellerini her sene eylül ayında tanıtıyor ve birkaç hafta sonra da satışa sunuyor. Şimdi gelelim eldeki söylenti boyutundaki detaylara.

Apple iPhone 14 ailesi için heyecanlı mısınız? Peki ya yeni bir Apple Watch akıllı saate, hatta AirPods Pro 2 gerçek kablosuz kulaklığa ne dersiniz? PhoneArena’da yer verilen bilgilere göre Apple, tüm bu yeni ürünlerini 13 Eylül itibarıyla gerçekleştireceği etkinlikte görücüye çıkaracak.

Etkinliğin gerçekleşmesine 5 aydan az bir süre kaldı, ama söylenti ve sızıntı haberler arka arkaya geliyor. Söylentilere göre iPhone 14 ailesine mensup 4 farklı üye göreceğiz. Bunlar:

6.1 inç ekranlı iPhone 14
6.7 inç ekranlı iPhone 14 Max
6.1 inç ekranlı iPhone 14 Pro
6.7 inç ekranlı iPhone 14 Pro Max.

3 tane iPhone 14 modeli, AirPods ve Akıllı Saat tanıtılacak

Pro ve Pro olmayan modellerde, özellikle “çentik” tarafında ciddi farklar olması bekleniyor
Aşağıdaki görselden de görebileceğiniz üzere, Pro modellerde daha ufak boyutlarda bir çentik ve bir de selfie kamera deliği olması bekleniyor. Pro olmayan modeller ise, daha önce satılan sunulan iPhone’lara benzer büyüklükte bir çentikle gelebilir.

Apple, iPhone 14 Pro modellerinde 4nm üretim süreciyle hazırlanan A16 Bionic işlemcisine yer verebilir. Pro olmayan iPhone 14 modelleri için ise 5nm üretilen A15 Bionic’ten söz ediliyor, ki iPhone 13 serisinde de bu işlemci kullanılmıştı.

Aslına bakarsanız akıllı telefon kullanan pek çok kullanıcı, “Bunun çipseti ne, RAM miktarı nedir ve kamera tarafında ne gibi avantajlar sunuyor?” gibi detayları sormuyor. Bu sorular yerine, “Yeni bir iPhone olsun, ya da tasarımı güzel, kullanımı kolay bir telefon olsun” gibi düşüncelerle hareket edebiliyor.

Öte yandan, iPhone 14 Pro ve Pro Max modelleri için 120Hz tazeleme değeri sunan ekran ve 48MP değerde, geniş açılı çekim özelliği sunan selfie kamerasından da söz ediliyor.

iPhone 14 ‘ün başlangıç fiyatı 799 dolar olabilir

Gelen bilgilerde, iPhone 14 ‘ün başlangıç fiyatının 799 dolar, Max modelinin de başlangıç fiyatının 899 dolar olabileceği ifade edilmiş.

En düşük dahili depolama değeri olarak 128GB, en yüksek depolama değeri olarak da 2TB’dan söz ediliyor.

Ayrıca eylül ayındaki bu etkinlikte yeni Apple Watch ürünlerinin görücüye çıkması ve AirPods Pro 2 gerçek kablosuz kulaklıkların da tanıtılması bekleniyor. Apple, bu yeni kulaklığında Type-C bağlantı desteğine de yer verebilir.

İlgili Haberler

>> Veeam ‘in Modern Veri Korumasının Geleceğine Yönelik Vizyonu