80 Dolarlık telefon Infinix Smart HD 2021 duyuruldu!

Infinix Smart HD 2021

Infinix’in 80 dolarlık modeli Smart HD 2021, 5.000 mAh pili ile duyuruldu. İşte yeni model hakkındaki tüm detaylar.

Son zamanlarda art arda tanıttığı modellerle aşina olduğumuz Çinli marka Infinix, her bütçeye uygun modeller üretmeye devam ediyor. Son duyurulan modeli ise 80$ fiyat etiketine sahip olacak Smart HD 2021 modelidir. Akıllı telefona yüksek bütçe ayırmayanlar için, oyun oynamayan fakat akıllı telefon özelliklerinin tümünü kullanmak isteyenler için çok uygun fiyatlı model duyuruldu. Cihaz, Hindistan’da 22 Aralık tarihinde satışa sunulacak. Satış fiyatı 5.999 INR olarak belirlendi. Dolara çevirdiğimizde ise 80$ değerine sahip olacak diyebiliriz. 

Infinix Smart HD 2021 neler sunuyor.

Cihaz, uygun fiyatlı olduğu halde, verilen ücretin hakkını sonuna kadar yaşatıyor diyebiliriz. Gerek tasarımı gerek işlemcisi olsun 80$ fiyat etiketine sahip bir model için oldukça iyi özellikler sunduğunu söylemek mümkün.

Modelin ön tarafını incelediğimizde 6,1 inçlik HD+ bir ekran bizleri karşılıyor. Damla çentikli tasarım ile gelen modelin, ince çerçevelere sahip olduğunu söyleyebiliriz. Aynı zamanda ekranın ortasına konumlandırılmış 8 MP çözünürlüğünde ön kamera bulunuyor.

Cihazın arka tarafına baktığımızda ise kare içine konumlandırılmış; 8 MP çözünürlüğünde bir adet arka kamera, bir LED flaş ve bir adet senör görülüyor. Arka kapağa konumlandırılmış bir de parmak izi sensörü bulunuyor.

Infinix Smart HD 2021

MediaTek’in Helio A20 yongasından güç alan model 2 GB RAM ve 32 GB dahili depolama ile sunulacak. Bununla beraber 256 GB’a kadar arttırılabilir hafızaya sahip. 5.000 mAh pil ile gelen model, 5W hızlı şarja sahip olacak.

24 Aralık 2020 tarihinde ilk olarak Hindistan’da satışa sunulacak model, 5.999 INR, yani 80$ fiyat etiketine sahip olacak. Cihazın Türkiye’ye gelip gelmeyeceği konusunda herhangi bir haber bulunmuyor. Fakat Türkiye’ye geldiği takdirde tahmini satış fiyatını hesaplayacak olursak; 650₺ + vergiler olarak söyleyebiliriz. Vergiler ve bayi kârları ile beraber Smart HD 2021 modeli, 1500₺ civarında satılacaktır. Fakat henüz tanıtılmayan bir modelin Türkiye ihtimali üzerine konuşmak için çok erken. Tanıtıldıktan sonra model hakkında daha fazla ayrıntı paylaşılacaktır. Beklemede kalın.

İlgili Haberler

>> Infinix, Hot 10 Play modeli ile FCC’de görüldü!

>> Infinix Zero 8i tanıtıldı. İşte fiyatı ve özellikleri!