Acer’ın Yeni CEO’su ve Kurumsal Başkanı Jason Chen Oldu

Google News Abone Ol

Acer, Jason Chen’in 1 Ocak’tan itibaren Kurumsal Başkan ve CEO olarak atandığını duyurdu. Acer’ı kurumsal dönüşümü boyunca yönetmek gibi önemli bir görevi teslim alan Chen, Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) Global Satış ve Pazarlamadan sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı olarak görev yapıyordu. 

Acer Yönetim Kurulu Başkanı Stan Shih atamayla ilgili şunları söyledi: “Jason yöneticilik deneyimi ve kanıtlanmış icra kabiliyetiyle çok başarılı bir yönetici. Yenilikçi fikirleri ve uluslararası bakış açısıyla Acer’ın dönüşümü sırasında liderlik yapmak için ideal bir yönetici. Acer’ın geleceği için strateji ve gelişim konularındaki fikir birliğimize o da katılmaktadır.”

Chen Acer’ın Kurumsal Başkanı ve CEO’su olduğunda, Shih Acer Yönetim Kurulu Başkanı ve Dönüşüm Komitesi Yönetim Kurulu Başkanı görevlerini sürdürecektir. Ayrıca, Chen komitenin bir üyesi olacak ve değişiklik açılımlarını değerlendirmek, Kurul ve Yönetim Takımı arasındaki iletişim ve süreçleri iyileştirmek için komiteyle birlikte çalışacaktır.

1961 doğumlu olan Chen, Tayvan Ulusal Cheng Kung Üniversitesi’nde İletişim ve Ulaştırma Yönetimi üzerine yoğunlaştığı İşletme Yönetimi Bölümünden lisans derecesini almış ve aynı zamanda başarılı bir mezun olarak üniversitenin Kuzey Amerika Mezunlar Derneği tarafından onurlandırılmıştır. Chen, MBA derecesini ABD’deki Missouri Üniversitesi’nden almıştır ve IT sektöründe iyi tanınan bir isimdir.Stan Shih & Jason Chen


CEVAP VER