Red Hat’ten üretime hazır açık kaynak hiper-bütünleşik altyapı

Red Hat’ten üretime hazır açık kaynak hiper-bütünleşik altyapı

PAYLAŞ

Red Hat, sektörde bir ilke imza atarak üretime hazır, tamamen açık kaynak hiper-bütünleşik altyapı (HCI) çözümünü kullanıma sundu.

Red Hat, sektörde bir ilke imza atarak üretime hazır, tamamen açık kaynak hiper-bütünleşik altyapı (HCI) çözümünü kullanıma sundu. İnovatif sanallaştırma ve depolama teknolojilerini istikrarlı ve kendini kanıtlamış bir işletim platformu ile bir araya getiren Red Hat Hyperconverged Infrastructure, kurumların, sınırlı alanlara sahip şube ve diğer uzak tesislerini verimerkezi yetenekleriyle buluşturmak üzere tasarlandı. 

Banka, enerji veya perakende sektörlerinde olduğu gibi aynı anda birçok farklı yerde faaliyet gösteren kurumlar, veri merkezlerindeki altyapı hizmetinin aynısını uzaktaki şubelerine de verebilmek istiyorlar. Ne var ki, uzaktaki birim ve şubeler; alanın küçük olması, enerji/soğutma sıkıntıları, birimde yeterli sayda teknik personel olmayışı gibi konularda kendilerine özgü pek çok güçlükle karşılaşabiliyorlar. Bu durumdaki kurumlar istenen ölçekte kullanılabilecek tek bir sunucuda bütünleşmiş güçlü hizmetlere ihtiyaç duyuyorlar.

Red Hat Hyperconverged Infrastructure, işlem ve depolamayı tek bir sunucu üzerinde entegre ederek, bu güçlükleri ortadan kaldırmak üzere tasarlandı. Böylece az sayıda ayakizi olan uzak bölgelerdeki ofis ve şubeler uygun bir çözüme kavuşuyor. Red Hat Hyperconverged Infrastructure ayrıca kurumların dağıtık altyapıları merkezden kurup yönetmelerini, uzaktaki ofislerin kapsamlı ve uzman bir özel destek ekibi bulundurmasını gerektirmeden yüksek performans göstermesini sağlıyor.

Red Hat Hyperconverged Infrastructure, tamamen açık kaynak altyapı yığını (stack) içeren, tek bir sağlayıcı tarafından geliştirilen, satılan ve desteklenen, üretime hazır tek çözüm olarak ön plana çıkıyor. Red Hat böylece teknik destek ve problem çözme konusunda müşterilerinin çektiği sıkıntıları en aza indiriyor.

Red Hat Hyperconverged Infrastructure, Red Hat’in yaygın bir kullanıma sahip sanallaştırma platformunun yanı sıra, sunucu donanımı ve ağ iletişim sistemlerinin tamamında entegre işlem ve depolama altyapısını daha etkin bir şekilde yönetebilecek yazılım tanımlı depolamayı kullanıyor. Red Hat Hyperconverged Infrastructure bunu kotarmak için, kurulumdan yönetime dek tümleşik bir deneyim sunmak üzere aşağıdaki bileşenleri entegre ediyor:

  • Red Hat Sanallaştırma – Şirketin ödüllü Kernel-tabanlı Virtual Machine (KVM) destekli kurumsal sanallaştırma platformu.
  • Red Hat Gluster Depolama Farklı ölçeklerde kullanılabilme yeteneği yüksek, yazılım tanımlı depolama; Red Hat Sanallaştırma’nın barındırdığı aynı donanıma entegre edilebiliyor ve ilave işlem altyapısı gerektirmeden kurulumu kolaylaştırıyor
  • Red Hat Enterprise Linux Dünya lideri kurumsal Linux platformu, istikrarlı ve güvenilir bir temel sunuyor.
  • Ansible – Red Hat Tek bir merkezden otomatik kurulum ve yapılandırma sağlayarak, sektör lideri, basit, güçlü ve aracısız bir açık kaynak BT otomasyon çerçevesi sunan kurulum ve yönetim.

Red Hat Hyperconverged Infrastructure şu anda erişime açık.

SASKİ ’ye uzaktan erişim altyapısı


CEVAP VER