Advantech Türkiye ofisini açtı!

Tayvanlı teknoloji üreticisi Advantech Türkiye ofisini açtığını duyurdu. Peki, Advantech Türkiye operasyonlarında neler sunacak?

Global akıllı sistemler sektörünün liderlerinden Advantech, 3 Ekim tarihinde Advantech IoT Co-Creation Partner Konferansı’nı yüksek katılımla gerçekleştirdi.

Proline, Brisa, Tofaş Türk, ProManage, İndas Otomasyon, APRA Mühendislik ve Lima Endüstriyel Bilgisayar da Advantech Türkiye’nin yakın iş ortakları olarak etkinliğe değerli katkılarda bulundular.

Fidye yazılımı bu kez yerel yönetimleri hedef aldı

Advantech’in Ankara Taipei Ekonomi ve Kültür Misyonu Temsilcisi Sn. Yaser Tai-Hsiang Cheng, son bir yılda Türkiye’de karşılaşılan ekonomik zorluklara ve Tayvan kaynaklı yatırımı zorlaştıran olumsuz etkenlere rağmen ulaşılan bu önemli kilometre taşını takdire şayan bir başarı hikayesi olarak tanımlıyor.

Türkiye’nin dijitalleşme sürecinde katkıda buluncak!

Advantech Türkiye Genel Müdürü Cem Çelik, Advantech’in artan yerel gücüyle Türkiye’nin dijitalleşme sürecine öncülük eden önemli şirketlerden birine dönüştüğünü vurguluyor.

Cem Çelik, Türkiye’de Advantech’in atacağı önemli stratejik adımlardan birinin, markanın küresel kaynaklarıyla desteklenen yerel ekibi tarafından Türkiye’de üretim, makine otomasyonu, ulaşım, enerji ve güvenlik gibi lider sektörlerin ihtiyaçlarına cevap verecek Endüstriyel Uygulamalar geliştirilmesi olduğunu açıkladı.

Brisa Fabrika Otomasyon Sistemleri Müdürü Cenk Akyüz, lastik fabrikalarındaki dijital dönüşümü yönetme tecrübelerini aktararak sektöre ait önemli bir dönüşüm örneğini katılımcılarla paylaştı.

Akıllı şehirler için düğmeye basıldı

Güvenli ve Akıllı Şehir platformları geliştiren Türk teknoloji şirketi Proline’ın Akıllı Şehir Danışmanı Beril Kırcı, IoT çağında akıllı altyapıları en etkili biçimde yönetebilmek adına platformların ve cihazların birbirleri arasında kesintisiz ve sorunsuz iletişim kurabilmesinin kritik önemine dikkat çekti.

Endüstriyel uygulamalar üzerinde yoğunlaşılacak!

Endüstriyel Uygulamaları gerçekleştirmek için WISE-PaaS adını verdiğimiz, Kenar Zeka odaklı bir yazılım platformu sunuyoruz. Advantech’in hedefi Faz II’ye odaklanarak AIoT Ekosistemi’nde lider platform sağlayıcısı olmak” sözleriyle açıkladı.

Gömülü IoT Bölge Yöneticisi Sean Wang, Advantech’in sağlık, perakende, ulaşım gibi sektörlere özel tasarlanmış çözümleriyle, gömülü platform teknolojilerindeki yenilikçi yaklaşımını paylaştı.

Advantech Kurumsal Yatırım Yöneticisi Tony Liu da, Endüstriyel Uygulamalar Co-Creation ve DFSI edinme süreçleriyle ilgili detaylarla birlikte Türkiye’de pazarın ihtiyaçlarına uygun bölgesel stratejik iş ortaklıkları kurmaya önem verdiklerini açıkladı.

Advantech Türkiye Akıllı Fabrika ve Enerji Sektör Müdürü Alper Sertel, ProManage ARGE Direktörü Dr. Mustafa Can Öztürk’le kıymetli içgörüler içeren bir Yapay Zeka Söyleşisi gerçekleştirdi.

Advantech Akıllı Fabrika İş Geliştirme Müdürü Cologne Chen ve Uygulama ve Proje Mühendisi Metin Demircikoğlu yönetiminde gerçekleştirilen canlı demo çalışmalarıydı.

Türkiye’de birçok sektörün ihtiyacına cevap verebilecek ve kolaylıkla hayata geçirilebilir Endüstriyel Uygulama örneklerinin hem teknik detaylarını katılımcılarla paylaştılar. Ayrıca canlı kurulumlarla Toplam Ekipman Etkinliği (OEE), Akıllı CNC Makine Yönetimi, Soğuk Zincir Yönetimi, Endüstriyel ve Edge Yapay Zeka Çözümleri gibi uygulamaları tanıttılar.