Age of Empires IV Ekibi Oyun Yanında Size Tarih Dersi De Vermek İstiyor

Yeni Age of Empries IV bize tarihin içine dalma şansı veriyor
Google News Abone Ol

Oyun içi belgelseller, döneme uygun seslendirme, Age of Empires IV ile ilgili detaylardan sadece bazıları. Oyunu hazırlayan ekip sunacakları deneyimleri konusunda özellikle çalışmış.

Age of Empires oyunları her zaman ciddi bir tarih hazinesi üzerinedir. Ancak Microsoft ve Relic Entertainment bu sefer işleri daha ileri götürüyor. Age of Empires IV ile oyunun içerdiği tarihi temel hiç olmadığı kadar merak verici olacak. Oyunda anlatıma sahip belgeseller hikaye modunda yer alacak. Bununla birlikte zamana uygun bir dil ve müzik de her zamanki gibi yer alacak. Ayrıca oyunun sanatsal tasarımları da tarihi bağlardan ilham alınarak karşımıza çıkacak. Tüm bunlar özellikle Age of Empires hazinesine de bağlı kalınarak hazırladıkları firmadan gelen bilgi. Oyun piyasaya çıktığında Orta Çağ’a odaklandığını göreceğiz. Köylülerle başlayan hikaye, krallıklara ve kalelere kadar gidecek.

Oyuncular tek bir oyunda yüzlerce yıllık bir deneyimi yaşama şansına sahip. Oyun tüm bunların yanında gerçek hayat hikayelerini oynayacakları tek kişilik modlara sahip olacak. Bunun hakkında şimdiye kadar, ilan edilen tek şey, Hastings Savaşı ile başlayan Norman tarihi oldu.

Age of Empires IV

Yeni Age of Empries IV bize tarihin içine yaşanan değişimi de gösteriyor

Oyunun hikaye modunda yapacağınız savaşlarda ve görevlerde tarihi bağlama bağlılığa çok dikkat edilmiş durumda. Lakin Age of Empries IV’te buna ciddi miktarda gerçek mekanlarda çekilen belgeseller eşlik ediyor. Oyunu yapan ekip bunun tarihin bir kutlaması olduğu görüşünde.

Oyunu hazırlayan ekip ayrıca tarihi ses aracılığı ile yeniden canlandırmaya özen göstermiş. Oyunda uygarlıklar kendi dillerinin antik versiyonlarını konuşacak. Örnek vermek gerekirse İngiltere’yi oynadığınız zaman dili bilseniz bile karakterlerin söylediklerini anlayamamanız mümkün. Ne var ki oyunu oynamayı sürdürdükçe bu farklı konuşma yapılarını oyunculara tanıtmak da oyunun amacı içinde yer alıyor. Oyunda tarihte ilerledikçe karakterlerinizin dili de o zaman sürecindeki değişimini size gösteriyor. Bu gerçekten güzel bir detay olmuş. Oyunun müziklerinde de aynı yöntem var. Kısacası oyunun başındaki tek enstrümanlı müzikler ilerleyen süreçte yerini orkestralara bırakıyor.

Yapım ekibi serinin dördüncü oyununun kendi tarihine de saygılı olduğunu söyledi. Daha önce serinin oyunlarını oynamış olanlar oyunda hiçbir yabancılık çekmeyecekler. Yine de oyundaki büyük bir gelişimin de sizleri şaşırtacağı ekleniyor. Geliştiriciler ayrıca eski oyunlardaki mekaniklerin ve davranışların bu oyunun temelini ciddi anlamda etkilediğini söylüyorlar.

Diğer haberler:

>> Neuralink Bir Maymuna Sadece Düşünerek Pong Oynatmayı Başardı

>> 12 – 18 Mart Haftasında Üç Yeni Oyun Daha Oyuncularla Buluşuyor


CEVAP VER