Akbank Teknoloji ve İnovasyon’da Dünya’nın En İyi Bankaları Arasında

Akbank, The Banker tarafından düzenlenen, “Innovation in Technology Awards” değerlendirmesinde 2 Dalda “Dünya’nın En İyi Bankası” Seçildi.

Uluslararası prestijli finans yayınlarından The Banker tarafından gerçekleştirilen “Innovation in Technology Awards” değerlendirmesinin 2013 sonuçları açıklandı. Akbank,teknoloji ve inovasyon alanının en seçkin ödül platformu olarak değerlendirilen ödüllerde 2 dalda “Dünya’nın En İyi Bankası” olarak seçilerek önemli bir başarıya imza attı.

Akbank “Integro Projesi” ile “Müşteri Hizmetlerinde İnovasyon” (Innovation in Customer Services), ve“Bireysel ve Kurumsal İnternet Bankacılığı Websitesi Yenileme Projesi” ile “Dağıtım Kanalları Entegrasyonunda İnovasyon” (Innovation in Delivery Channel Integration) kategorilerinde birincilik ödüllerine layık görüldü.Akbank Bilgi Teknolojilerinden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Turgut Güney

Banka’nın teknolojiye her sene ortalama 100 milyon Dolar civarında yatırım yaptığının altını çizen Akbank  Bilgi Teknolojilerinden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Turgut Güney, “Üstün bir teknolojik altyapı bankacılıkta rekabet avantajı sağlayan faktörlerin başında geliyor. Akbank olarak teknoloji ve inovasyon konularında sektörümüze öncülük etmeyi sürdürüyoruz. Bunun yanında, hizmet kalitemizi ve müşteri memnuniyetini daha da ileriye taşımak için teknoloji yatırımlarımıza devam ediyoruz. The Banker’dan kazandığımız bu ödüller, Akbank’ın yenilikçi uygulamalarını, yaratıcı projelerini, teknoloji kullanımında ve dağıtım kanallarındaki liderliğini yansıtıyor. İnovasyon ve teknoloji kullanımında “Dünya’nın En İyi Bankaları”ndan biri olarak öne çıkmaktan gurur duyuyoruz.” dedi.