Türkiye’nin Yeni Bir Bilgisayar Markası Daha Oldu


20 yılı aşkın bir süredir Türkiye bilişim pazarına bilgisayar ürünleri sunan ve İntel Premium Partner, Microsoft Gold OEM, AMD Premier gibi ünvanlarla dünyanın önde gelen teknoloji devleri ile uluslar arası işbirlikleri bulunan İnselberg Bilişim Teknolojileri A.Ş., “son teknoloji, yüksek performans” konseptindeki yeni bilgisayar markası Victor’u duyurdu.

İlk aşamada sadece yeni markanın stratejilerine uygun olarak Intel’in 4ncü nesil ve nVIDIA 7xx serisi grafik işlemciler ile donatılmış taşınabilir bilgisayar modellerini sunacak olan İnselberg Bilişim Teknolojileri A.Ş.’nin yeni markası olan Victor, “Gaming Machine” sloganı ile vurgulanacak.

Yeni markanın ürün grupları, Oyuncu ve Uzman olarak ikiye ayrılmış ve her grup içerisinde şu an için üç model ürün bulunuyor. “Oyuncu” grubu taşınabilir bilgisayarlar yüksek grafik işlemci gücü ve zengin genişletilebilirlik özellikleri ile öne çıkarken, “Uzman” grubunda hem profesyonellerin hem de oyuncuların ihtiyaçlarına cevap verebilecek performanslı taşınabilir bilgisayarlar konumlandırılmış.Victor BasınB Görsel BEYAZ

13.3”, 15.6” ve 17.3” ekran boyutlarına sahip ürünlerin hepsi 1920×1080 çözünürlükte Full HD ekrana sahip ve genel olarak USB 3.0, HDMI, eSATA, mSATA SSD, HD kamera gibi günümüzün en güncel teknolojilerini taşıyorlar.

Oyuncu grubu içerisinde özellikle P500 ve P700 modelleri genişletilebilirlik özellikleri ile öne çıkıyor. Taşınabilir bilgisayar olmasına rağmen ekran kartlarının nVIDIA GTX765M, GTX770M, GTX780M veya iş istasyonları için Quadro K3000 olarak seçilebildiği bu iki modelde ayrıca 4 adet DIMM slotu ve 2 adet RAID 0/1 destekli mSATA SSD gibi çok geniş yapılandırma seçenekleri mevcut. P700 modelinde ise 2 adet 2.5” sabit disk yuvası bulunduğunu ve istendiğinde iki model üzerindeki optik sürücü yerine ekstra bir sabit disk daha konumlandırılabildiğini de ekleyelim.

Uzman taşınabilir bilgisayar grubu ise bağımsız bellekli yeni nesil sabit ekran kartları ile yapılandırılmış. En güncel teknoloji özellikleri ile donatılmış ve birçok genişletilebilirlik seçeneğine de sahip olan bilgisayarlardan. Özellikle W700 ve W770 modelleri, nVIDIA 2GB GDDR5 GTX 760M grafik işlemcisi ve mSATA SSD desteği yanı sıra çift disk takılabilir yapısı ile öne çıkıyor.

Bileşen olarak Corsair bellek ve WD’nin bir süre önce satın aldığı HGST marka 1TB 7200rpm 32M disk gibi kaliteli bileşenlerin kullanıldığı bilgisini aldığımız Victor – Gaming Machine ürünleri ücretsiz çift yönlü kargoyu da içeren 2 yıl garanti ile satışa sunulacak.

Markanın web sitesinin www.victor.com.tr linkinde çok yakında yayına başlaması bekleniyor.