Akıllı Saatlerin Büyük Problemine Samsung Çözüm Buldu

Akıllı saatlerin büyük

Akıllı saatlerin büyük problemine çözüm bulunuyor. Özellikle son dönemlerde bu sorun çok fazla baş ağrıtmıştı.

Teknoloji her geçen gün ilerlerken, bazen hayatın basit sorunları karşısında çaresiz kalabiliyoruz. Akıllı saatler de bu sorunlardan birini örnek olarak göstermek mümkün. Bileğinizde bir dövme varsa, akıllı saatinizin optik sensörleri düzgün çalışmayabilir. Bunun nedeni, akıllı saatlerin optik sensörlerinin dövme boyasının altına ışık gönderememesi sorunudur. Bu komik soruna Samsung, bir çözüm bulmaya çalışıyor.

Akıllı Saatlerin Büyük Problemine Çözüm

Dövme sahibi olanlar artık Samsung Galaxy Watch Active cihazlarını kullanabilecek. Watch Active ile gündeme gelen bu sorun yalnızca Samsung saatlerle sınırlı değil. Apple Watch, Huawei Watch gibi diğer akıllı saat üreticilerinin saatlerinde de benzer sorunlar yaşanıyor. Diğer markalar bu konuda sessiz kalsa da, Samsung bu soruna el atmış gibi görünüyor.

Akıllı saatlerin büyük

Sorunun nedeni aslında oldukça basittir. Dövme için kullanılan mürekkepler, oldukça kalın bir yüzeye sahiptir. Ayrıca, derinin bir altında bulunan dermis adı verilen bir katmana uygulanır. Akıllı saatler ise bileğinizdeyken optik sensörleri aracılığıyla nabız, oksijen seviyesi gibi değerleri ölçmek için ışık gönderir. Ancak saatin gönderdiği ışık, dövmenin olduğu boya tabakasını geçemediği için saatler yanlış ölçümler yapabilir veya hiç ölçüm yapamaz.

Akıllı Saatlerin Büyük Problemine Samsung Yaklaşımı

Samsung topluluğunda fark edilen bir gönderiye göre, sonunda Samsung akıllı saat kullanıcılarının dövme sorunlarını fark etti. Galaxy Wear uygulamasından sorumlu bir moderatör, Samsung geliştiricilerinin dövme olan kullanıcılar için optik sensörlerin algılamasını iyileştirmeye yönelik bir özellik eklemeye çalıştıklarını doğruladı.

Kolunda dövme bulunanların karşılaştığı saçma bir sorun artık sona eriyor. Akıllı saatlerle ilgili komik bir sorun olan dövme algılamama durumu, Samsung’un çözümüyle gideriliyor. İşte ayrıntılar:

Yazılım Güncellemesiyle Çözüm: Samsung, bu sorunu çözmek amacıyla bir yazılım güncellemesi yayınlamayı planlıyor. Tahminlere göre, bu güncelleme yılın ikinci yarısında sunulacak. One UI 5 Watch piyasaya sürüldüğünde, Galaxy Watch’lar bu özelliği kazanacak. Bu gelişmeyle birlikte Galaxy Watch 6’nın çıkışıyla aynı tarihe denk gelebilir.

İlgili Haberler:

>> General Mobile’dan Çocuklar İçin Akıllı Saat: GM Buddy!