Alcatel-Lucent ile kesintisiz entegrasyon

Alcatel-Lucent Teletaş’ın ana ortağı Alcatel-Lucent’ın SDN çözümü Nuage Networks, Servis Sağlayıcılara, kurumsal müşterilerine yönelik katma değerli servislerin sunulmasında şebeke otomasyonu sağlıyor ve bu servislerin hayata geçirilmesinde önemli oranda hız kazandırıyor.

Alcatel-Lucent’ın yazılım tanımlı şebeke (SDN) çözümlerine odaklanan çözümü Nuage Networks ile B2B pazarına geniş çapta entegre iletişim çözümleri sunan lider sağlayıcı Telefonica Business Solutions, birlikte başarılı adımlar atıyor. İki şirket, birden çok tedarikçili ortamda, sanallaştırılmış şebeke fonksiyonlarının (NFV) “servis zinciri” şeklinde uygulanmasını kapsayan testleri başarıyla tamamladı. Bu değerlendirme ile, Telefonica Business Solutions şirketinin katma değer servisler sunmayı otomatikleştirmesi ve kurumsal müşterilerine önemli ölçüde zaman kazandırması adına önemli bir adım atılmış oluyor.

high voltage electricity pylon and the sky

Şebeke ve uygulama servislerinin devreye alınması (güvenlik duvarı ya da güvenlik geçidi gibi), yeni uygulamaların hayata geçirilmesinden çok zaman alan ve hata yapmaya açık işlemler olabiliyor. “Servis zinciri” sayesinde fiziksel ya da sanal şebeke servis kurulumları, istenilen konfigürasyonlarda, otomatik olarak yapılabiliyor. Böylece Nuage Networks, karmaşık şebekeleri ve servis sunma süreçlerini otomatik hale getirerek Telefonica Business Solutions şirketinin müşterinin istediği anda (on-demand) bulut servisleri sunmasına olanak sağlıyor.

Alcatel-Lucent ile kesintisiz entegrasyon

Nuage Networks ve Telefonica Business Solutions, bu test çerçevesinde Alcatel-Lucent’ın 7750 Service Router (SR) ve Virtualized Service Router çözümlerini Nuage Networks Virtualized Services Platformu (VSP) ile birlikte kullanıldığını gösterdi. Şirketler ayrıca, Telefonica’nın hali hazırdaki üçüncü parti IP Edge Routing platformlarıyla da kesintisiz entegrasyon sağladı.

Sağlanan hibrit çözüm, Telefonica’nın kurumsal müşterilerine esneklik sunacak. Bu esneklik sayesinde bant genişliği, kontrol, maliyet ve servis kalitesi konularındaki ihtiyaçlara bağlı olarak, otomatik katma değer servislerin optimal WAN servisiyle kullanılması sağlanacak.

Nuage Networks VSP, Telefonica’nın hali hazırdaki VMware sanallaştırma platformuna, Openstack® ve açık kaynaklı KVM hipervizörüne dayalı bir test ortamına şebeke kaynakları sunuyor.

Sunulan portal çözümü sayesinde, Openstack ve açık API’lar vasıtasıyla sanal makinelerin tamamen otomatik bir şekilde oluşturulması mümkün oluyor. Böylece, müşteriler isteklerine paralel olarak hizmetleri etkinleştirilebiliyor ya da devre dışı bırakılabiliyor. Bu, müşteri deneyimi açısından ICT dünyasında yepyeni bir dönemi başlatıyor.

Asus Zenfone 2 Laser inceleme