Alcatel-Lucent ve İTÜ İş Birliği

Alcatel-Lucent, sektördeki önemli bir boşluğu doldurarak İTÜ ile detaylı ve sistematik bir sertifikasyon programına imza attı. İTÜ’nün Maslak Kampüsünde verilen eğitimlerin ilk programı Şubat-Mart 2015 döneminde başarıyla tamamlandı. Programın yeni döneminde farklı sertifikalar için farklı eğitim programları sunuluyor.

Alcatel-Lucent SRC Programı, telekom şirketleri ya da büyük ölçekli firmaların IP/MPLS şebekelerinin tasarım, entegrasyon, işletme benzeri faaliyetlerinde yer alan veya almak isteyen mühendislerin ihtiyaç duyacağı tüm teknik konuları kapsayacak bir eğitim programı olarak geliştirildi. İş birliği dahilinde, İstanbul Teknik Üniversitesi, Alcatel-Lucent Service Routing Certification (SRC) Programı ile büyük ölçekli ve karmaşık IP şebekelerinin tasarımını da içeren gelişmiş IP/MPLS teknoloji eğitimlerini vermeye başladı.

Alcatel+Lucent+Logo

Küresel iletişimin ön saflarında yer alan Alcatel-Lucent ve İstanbul Teknik Üniversitesi Bilgi İşlem Daire Başkanlığı iş birliğiyle ilk etapta NRSI ve NRSII sertifikasyonları kapsamında verilen eğitimler farklı deneyim, ihtiyaç ve hedeflere hitap ediyor ve toplamda 13 farklı eğitimden oluşan 5 sertifika seçeneği sunuyor. Özellikle Elektrik-Elektronik ve Bilgisayar Mühendisliği bölüm öğrencilerinin yoğun ilgi gösterdiği program, tüm öğrencilerin katılımına açık olarak ve öğrencilere özel ücretlerle sunuluyor. Eğitime katılan öğrencilerin bazıları aynı zamanda Alcatel-Lucent staj programına da yaz döneminde dahil olabiliyor. Verilen sertifikalar, eğitim içeriği ve ücretler programın resmi sayfası http://www.src.itu.edu.tr/  linkinden takip edilebiliyor. 

TREND MİCRO İLE YÜZDE 50 İNDİRİM KAZANIN