Alibaba kurucusu Jack Ma bakın nerede ortaya çıktı! (Video)

Alibaba e-ticaret etkinliği

Dünyanın en büyük e-ticaret sitelerinden bir tanesi olan Alibaba kurucusu Jack Ma, hiç beklenmeyen bir yerde ortaya çıktı. Hadi gelin tüm detaylara birlikte bakalım.

Hatırlayacağınız üzere bundan kısa bir süre önce Jack Ma ile alakalı bazı dedikodular ortaya atılmıştı. Onun Çin Hükümeti tarafından kaçırıldığı şu an çok zor durumda olduğu bile söylendi. Şimdi ise bununla ilgili yepyeni bir haber geldi.

Çin genel olarak bakıldığında diğer ülkelere göre baskıcı bir rejime sahip. Çin Hükümeti ile ters düşen birisinin hayatta kalma ihtimali bile son derece düşük. Elbette bu bahsettiğimiz Çin vatandaşları için geçerli. Mesela Alibaba kurucusu Jack Ma ile Tim Cook aynı kefede değil. Her ikisi de Çin’de yatırım yapıyor ancak Jack Ma adeta eziyet görüyor.

Alibaba kurucusu Jack Ma uzun bir süredir ortalıkta yoktu

Çin Hükümeti hem ekonomik hem de sosyal açıdan genellikle rakip istemiyor. Zaten karşısına bu alanda herhangi bir rakip çıkarsa onu hızlı bir şekilde devre dışı bırakmaya çalışıyor. Hatta bu kişi Jack Ma olsa bile değişen birşey olmuyor.

Alibaba kurucusu Jack Ma

Jack Ma geçtiğimiz günlerde Çin banka sistemini yoğun bir şekilde eleştirmişti. Ona göre Çin’deki kamu bankaları reforma ihtiyaç duyuyordu. Bu durum karşısında neye uğradığını şaşıran Çin Hükümeti konuyla alakalı pek bir açıklama yapmadı. Fakat Jack Ma’nın bu eleştirilerinden sonra ortadan kaybolması büyük bir ses getirdi.

Tianmu News isimli bir hükümet kanalı ise onun bulunduğunu duyurdu. Alibaba kurucusu Jack Ma şu anda bir okulda öğretmenlik yapıyor. Kulağa çok tuhaf gelse de bu doğru. Onun neden böyle bir karar aldığı ise bilinmiyor. Fakat görüntülere bakıldığında durumdan pek şikayetçi değil gibi görünüyor.

Bilmeyenler için onun eskiden bir ingilizce öğretmeni olduğunu hatırlatalım. Çektiği videoda pandemi sonrasında yeniden iş hayatına döneceğini söylüyordu. Bu durum bazıları için pek inandırıcı olmasa bile en azından yaşadığı konusunda şüpheler az da olsa geçti.

Video hemen aşağıda yer alıyor. İzledikten sonra görüntüler ile ilgili yorumlarınızı bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Bitcoin ve Ethereum rekorlar kırdı! Neler oluyor orada? Artacak mı Azalacak mı? İşte Uzmanından Tahminler…

>> Hindistan ile Çin arasındaki teknolojik savaş Aliexpress’e kadar sıçradı!