Almanya 5G konusunda Huawei ile anlaştı!

Almanya 5G konusunda Huawei ile anlaştı!

Almanya 5G

Frankfurter Allgemeine Zeitung’un raporuna göre, Almanya 5G konusunda Çinli Huawei ile anlaşmaya vardı. Altyapı Huawei’ye emanet olacak!

Almanya’nın önde gelen haber kuruluşlarından Frankfurter Allgemeine Zeitung’un sunduğu rapora göre, hükümetin 5G ürünlerinde tedarikçi olarak HUAWEI’ye getirilmeye çalışılan kısıtlamaya dahil olmayacağı bildirildi. Yani Almanya 5G konusunda Huawei ile el sıkışacak ve alt yapısını emanet edecek.

Almanya Federal Bilgi Güvenliği Dairesi, HUAWEI tarafından devreye alınması planlanan 5G ağlarının kontrolünü gerçekleştirecek ve standart güvenlik önlemlerine uyduğu takdirde onay sürecini başlatacak.

Almanya ile Çinli Huawei 5G konusunda el sıkıştı! Altyapı Huawei’ye emanet olacak!

Almanya, HUAWEI’ye global düzeyde uygulanan siyasi baskıya dahil olmayacağını açıkladı. Ülkenin önde gelen gazetelerinden Frankfurter Allgemeine Zeitung’un yayınladığı rapora göre, bu tür yasaklamalar, sadece “Siyasi Güvenilirlik Yasası” çerçevesinde değerlendirilebilecek.

Buna göre yalnızca Federal Şansölye, Dışişleri Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı ve Ekonomi Bakanlıklarından biri ya da birkaçı, bir servis sağlayıcı hakkında “siyasi güvenilirlik” gerekçesiyle endişelerini dile getirirse, Almanya Federal Bilgi Güvenliği Dairesi tarafından üreticinin tamamen reddedilmesi söz konusu olacak.

Almanya 5G

Almanya Federal İçişleri Bakanı Horst Seehofer konuyla ilgili olarak; HUAWEI’nin Almanya’daki 5G çalışmalarından dışlanmasına karşı olduklarını ifade etmişti.

İlgili Haberler

>> Huawei Kirin 1000 geliyor! İşte tanıtım tarihi!

>> HUAWEI Türkiye Ar-Ge Merkezi’nden iki yeni sanal gerçeklik uygulaması!

>> Huawei Mobil Uygulama İndiren Herkese 200 TL Veriyor! Huawei Sahibi Olmanıza Gerek Yok


CEVAP VER