Amazfit Band 5 bileklik: Rekabetçi bir fiyata iyi özellikler

Amazfit Band 5 ile 50 metre derinliğe kadar dalış yapabilmenin yanı sıra 11 farklı spor modunu kullanabilirsiniz. Unisex, hafif ve rekabetçi fiyatından daha fazlasını sunuyor.

Akıllı saatler kalıcı olmak için hayatımıza girdi ve Amazfit Band 5 giyilebilir pazarda yeni bir kapı aralıyor. Bu yazımıda sizlere daha önce de belirttiğimiz gibi, iyi özelliklere sahip ve fiyatı çok rekabetçi olan yeni Amazfit Band 5 bilekliği mercek altına alıyoruz.

Amazfit Band 5: Basit, uyarlanabilir ve unisex görünüm

Bu bileklik siyah, koyu yeşil ve turuncu renklerde mevcut Oval bir tasarıma sahip ve bileğe rahatça oturan ürünün kayışlında bulunan birden fazla deliği sayesinde bileğe göre ayarlanabiliyor.

Cihazın kkranı HD OLED ve dilerseniz saat veya hava durumu gibi temel verileri sürekli olarak görüntülemek için her zaman açık tutulabiliyor.Amazfit Band 5

Özellikler

Amazfit, bir sonraki güncellemesinde Alexa asistanının entegre edileceğini duyurdu. Harika bir işlev, çünkü alarm kurma veya hava tahminini kontrol etme gibi bizim için farklı görevleri yerine getirmesini isteyebiliriz.

Alexa’yı evinde bulunduran kişiler Amazfit Band 5 sayesinde evindeki cihazları sesle kontrol edebilecekler. cihaz aynı zamanda Multisport bir bileklik olarak tanımlanıyor. Yani 11 farklı spor modunu kullanabiliyorsunuz ve kan oksijen ölçümü gibi kesin bilgilere sahip olabiliyoruz.

Tüm bunları, stres kontrol işlevi ve uygulamanın da içerdiği nefes egzersizleri ile birleştirebilirsiniz. Ve en önemlisi, herhangi bir aktiviteyi doğru yaptığınızdan emin olmak için bir sağlık değerlendirme sistemi de yine bileklik üzerinde sunuluyor.

Amazfit Band 5, 50 metre derinliğe kadar su altında kalabildiği için ‘su sporlarının kraliçesi ‘ olarak tanımlamamız mümkün.

Cihaz teknik özelliklerinde derin uyku, hafif uyku ve REM uykusunu tanıdığını iddia ettiği için uykumuzu da izleyebiliyoruz. Öte yandan, bu tür giyilebilir cihazlarda oldukça yaygın hale gelen bir şey olan adet döngüsünü izlemenize ve hatırlatıcılar ve hatta bildirimler planlamanıza olanak tanınması.Amazfit Band 5

Özerkliği çok ilginç çünkü normal kullanımda pil şarj olmadan iki haftaya kadar dayanıyor. Ayrıca bileklik tasarruf modunda ise bu özerklik 25 güne kadar uzatılabiliyor. Ancak, bu değerler kullanımla ters orantılı. Cihazı ne kadar çok kullanırsanız pili o kadar hızlı bitecektir.

Ayrıca uzaktan kumanda özelliği ile bileklikten fotoğraf çekebilirsiniz. Bunun için sadece telefonunuzu Band 5 ile eşleştirmeniz gerekiyor. Akabinde telefonunuzun varsayılan kamera uygulamasını açmanız yeterli.

Öte yandan Amazfit Band 5 aramaları ve SMS mesajlarını almanıza izin vermesine rağmen, diğer mobil uygulamalardan aldığınız bildirimleri görmenize izin vermiyor. Bu bakımdan biraz elverişsiz diyebiliriz.

Amazfit Band 5 Teknik Özellikler

Ekran : HD Renkli Amoled
İşletim sistemi : Amazfit OS
Unisex ve tek beden
Renkler : siyah/turuncu/yeşil
Ağırlık : 11.9 gram
​Suya dayanıklı : 50 metre derinliğe kadar
Özerklik : 15 gün veya 25 gün tasarruf modunda
Bağlantı : bluetooth
Uyumluluk : iOS ve Android
Fiyat : 349 TL

İlgili Haberler

>> Akıllı Saat ve Akıllı Bileklikler, Tahmin Ettiğiniz Kadar İyi Kalori Ölçümü Yapabiliyor mu?