Amazfit Band 7 Geliyor: Xiaomi Band 7’yi Unutun!

Amazfit Band 7

Amazfit Band 7 modeli Xiaomi Band 7 modeline benzer bir tasarım ile piyasaya sürüldü. İşte Türkiye ihtimalli yeni modelin fiyatı ve özellikleri.

Xiaomi’nin her segmente özel teknolojik ürünler üreten birçok alt markası bulunuyor. Özellikle Huami alt markası adı altında üretilen giyilebilir teknoloji ürünleri, en çok iLgi gören modeller arasında, Amazfit modellerinin de yine Huami tarafından üretildiğini fakat genel olarak değerlendirdiğimizde, Xiaomi çatısı altında olduğunu söyleyebiliriz. Zaten genellikle alt markalar adı altında üretilen modeller de yine Xiaomi tarafından geliştirilen parçaları kullanıyor. Aynı zamanda Xiaomi modellerine benzer bir tasarım anlayışına sahip olduğunu da söyleyebiliriz.

Öyle ki yakın zamanda piyasaya sürülen Amazfit Band 7 modelinin ,Xiaomi Band 7 modeline tasarım olarak oldukça benzediğini görmekteyiz. Fakat teknik özellik ve fiyat tarafından bazı farklılıklar mevcut. Xiaomi Band 7 modelinin ülkemizde ortalama 1000 TL’lik bir fiyat etiketine sahip olduğunu belirtelim. Amazfit Band 7 modelinin ise Xiaomi Band 7‘den daha uyguna satılması bekleniyor. İşte Huami tarafından üretilen Amazfit Band7 modelinin fiyatı ve sunduğu tüm özellikler.

Amazfit Band 7 Geliyor: Xiaomi Band 7’yi Unutun!

Amazfit Band 7 modelinin dikkat çeken en temel özelliği ise, sıradan kullanımda 28 günlük bir pil ömrü vadetmesi. Bununla beraber sağlık tarafında da önemli özellikler ile gelecek modelin 50 dolarlık bir fiyat etiketine sahip olduğunu belirtelim. Xiaomi Band 7 modeli, 60 dolarlık bir fiyat etiketi ile karşımız çıkıyordu. Bu yüzden söz konusu modelin ülkemizde Xiaomi’nin akıllı bilekliğinden daha ucuza geleceğinin kesinleştiğini söyleyebiliriz.

Amazfit Band 7

Teknik tarafa baktığımızda, Amazfit modelinde kan oksijen takibi, kalp atış hızı takibi, stres ve uyku takibi bizleri karşılayacak. 120’den fazla spor modu ile gelen model 5 ATM’ye kadar duya dayanıklı. Yerleşik GPS ne yazık ki bulunmuyor. Fakat benzer fiyat etiketine sahip olan akıllı bileklik modellerinde de GPS özelliği bulunmuyor. Bu yüzden bu eksikliğin, kendi fiyat kalibresine göre normal olduğunu söyleyebiliriz.

Ekran tarafında ise 198 x 368 piksel 282 PPI ekran ile geliyor. Bu ekranın boyutu ise 1.47 inç olacak. 28 gün kullanım ömrü hedefleyen modelin pil kapasitesi ise 232 mAh olacak. Önümüzdeki günlerde söz konusu modelin Türkiye ihtimali üzerine yeni ayrıntılar ortaya çıkacaktır.

İlgili Haberler

>> Samsung Katlanabilir Telefon Satışlarında Rekor Üstüne Rekor Kırıyor