Amazon, Google, Facebook ve Microsoft çalışanlarını evden çalışmaya yönlendiriyor!

Amazon, Google, Facebook ve Microsoft çalışanlarını evden çalışmaya yönlendiriyor!

Amazon

Amazon, Google, Facebook ve Microsoft gibi dev firmalar coronavirus yüzünden çalışanlarını evden çalışmaya yönlendiriyor!

Çin’in Wuhan kentinden dünyaya yayılan coronavirus an itibariyle 3.900 kişinin ölümü ile sonuçlandı. Çin’den sonra Amerika Birleşik Devletleri’ni de hedef alan coronavirus yüzünden dev teknoloji firmaları düğmeye bastı.

Aktarılan bilgilere göre; Amazon, Google, Facebook ve Microsoft, Amerika’da bile çalışanlarını evden çalışmaya yönlendirmeye başladı.

Google I/O 2020 iptal edildi! Peki neden?

CNBC’ye göre; Amazon, Seattle ve Bellevue merkezli çalışanlarına Mart sonuna kadar evden çalışmalarını önerdiğini söylemiş. Facebook ise bu süreçte Seattle ofislerinden birini kapattı ve şirketin 5.000 Seattle merkezli çalışanını 31 Mart’a kadar evden çalışmasına yönlendiriyor.

Microsoft, Seattle ve San Francisco merkezli ofislerindeki çalışanların 25 Mart’a kadar evden çalışmasına izin veriyor. Twitter CEO’su Jack Dorsey, şirketin tüm çalışanlarını “mümkünse” evden çalışmaya “cesaretlendirdiğini” söyledi.

Popüler oyun Destiny 2’yi yapan Bungie; Washington’daki ofisi çalışanlarından evden çalışmalarını istedi. Şirketin tamamen uzaktayken oyunu geliştirmeye devam etmesini sağlamak için altyapıyı sunduğunu da söyledi.

Facebook coronavirus reklamlarını yasaklıyor!

Nintendo ise Washington ve California’daki Nintendo of America personelinin evden çalışmasına izin verecek. Tüm dev teknoloji ve oyun firmaları görünüşe göre Mart sonuna kadar işleri uzaktan yönetecek. Bu süreçte işlerin aksayacağı aşikar. Ancak hiç bir iş insan sağlığından önemli değildir.

Amazon


CEVAP VER