Fallout Dizisi Geliyor! Detaylar Sizi Şaşırtabilir

Amazon’un Fallout dizisi için çalışmalar hızlandı. Kıyamet sonrası dünya, belki de ilk kez bu kadar büyük bir dizi prodüksiyonuyla ekranlara taşınacak.

.

Amazon’un Fallout dizisi, önümüzdeki dönemin en iddialı TV yapımlarından bir tanesi olabilir. Duyurusu çoktan yapılan ve merakla beklenen yapım için bazı isimler duyuruldu ve bu isimler, böyle bir proje için heyecan duymaya yeterli. Variety’nin de doğrulattığı bilgilere göre dizinin senaryo tarafında Geneva Robertson-Dworet (Captain Marvel) ve Graham Wagner (Silicon Valley) bulunuyor.

Dizinin yapımcıları tarafına baktığımızda; Jonathan Nolan ve Lisa Joy gibi isimler var, ki bunlar Westworld’ün yaratıcı isimleriydi. Ek olarak, Fallout markasının sahibi Bethesda’dan da Todd Howard ve James Altman gibi isimler de yapımcı kadrosunda yer alıyor. Yani oyunun dizi dünyasına orijinaline sadık bir şekilde aktarılabilmesi için onlar da sorumluluk üstleniyor. Yapım süreci bu sene başlıyor.

Fallout Dizisi Geliyor! Detaylar Sizi Şaşırtabilir

Deadline ve Variety’deki bilgilere göre Nolan, aynı zamanda serinin ilk bölümünü de yöneten kişi olacak.

Fallout serisi, 1950’li yıllarda, Amerika’daki nükleer savaş sonrasında yıkıma uğrayan bir dünyayı (Alternatif gerçeklikte) işliyor. Aksiyon RPG türündeki seri, tüm zamanların en iyi oyun serilerinden bir tanesi olarak gösteriliyor. Fallout markası, 2004 yılı itibarıyla Bethesda tarafından satın alınmıştı ve serinin yeni oyunları da Bethesda markasıyla oyun severlerin beğenisine sunulmuştu.

Seride senaryo moduna odaklı son oyun olarak 2015 yılında Fallout 4 ile karşılaşmıştık. 2018 yılında ise, online oyun modları bulunan Fallout 76 çıkmıştı. Stüdyodan henüz yeni bir oyun duyurusu gelmiş değil, ama yine de özellikle PC tarafındaki mod toplulukları sayesinde Fallout serisine her geçen gün yeni oynanabilir unsurlar ekleniyor.

Bu arada dizinin yapımcıları da böyle bir seriyi dizi olarak ekranlara taşıyabilme fırsatına eriştikleri için çok heyecanlı olduklarını dile getiriyorlar. Bildiğiniz gibi Amazon, Yüzüklerin Efendisi serisinin de yeni dizisini hazırlıyor ve çok büyük bir bütçe kullanılıyor. Fallout’un da yapım imkânları tarafında çok büyük bir proje olacağı tahmin ediliyor. Projenin en erken önümüzdeki sene görücüye çıkması bekleniyor. Yani biraz daha sabretmemiz gerekecek.

İlgili Haberler

>> Trump Sosyal Medya Uygulaması Truth Social Neredeyse Hazır. İşte Detaylar

. . . . .