Trump Sosyal Medya Uygulaması Truth Social Neredeyse Hazır. İşte Detaylar

Eski ABD Başkanı Donald Trump ‘ın yeni sosyal medya platformu Truth Social, şubat ayı itibarıyla çıkış yapmaya hazırlanıyor. Platform, Twitter’a benzerliğiyle dikkat çekiyor. İşte platforma dair ilk detaylar.

Donald Trump, yakın zamanda kadar Twitter’ı en aktif kullanan ünlülerden biriydi. Hatta siyasetçi olarak bakıldığında, daha evvel Twitter’ı bu kadar çok kullanan başka kimse yoktu. Devlet yönetimiyle ilgili bazı kararları dahi Twitter üzerinden paylaştığı oluyordu. Tabii bu konuda çeşitli tepkiler de alıyordu. Trump, son dönemde o kadar sivri paylaşımlar yapmaya başlamıştı ki, defalarca topluluk kurallarının ihlali konusunda uyarılar alıyordu ve son olarak da Ocak 2021 itibarıyla hesabı kalıcı olarak askıya alınmıştı. Bunun üzerine eşki başkan, halkın gerçekleri öğrenebilmesi ve paylaşabilmesi için kendi sosyal ağını oluşturacağını duyurmuş ve çalışmalara başlamıştı. Bu çalışmaların sonucunu da nihayet önümüzdeki aydan itibaren görebileceğiz.

Truth Social olarak adlandırılan uygulama, 21 Şubat itibarıyla Apple iOS işletim sistemli cihazlar için kullanıma sunulacak. 19.1MB büyüklüğünde ve şu an yalnızca İngilizce dil seçeneği bulunan uygulama, Apple AppStore üzerinden ön sipariş topluyor. Ön sipariş demişken, uygulamanın ücretsiz olduğunu da belirtelim. Yetkililer, muhtemelen uygulamaya nasıl bir ilginin olacağını şimdiden görmek istiyor.

Truth Social, Twitter’a benzer yapısıyla dikkat çekiyor. Bu, aslında şaşırtıcı bir detay değil, zira Twitter, Trump’ın favori sosyal medya platformuydu.

Trump Sosyal Medya Uygulaması Truth Social Neredeyse Hazır. İşte Detaylar

Truth Social, “Gerçeği takip et” sloganıyla faaliyete geçmeyi hedefliyor

Trump sosyal medya uygulaması, farklı siyasal görüşlere, farklı dünyevi görüşlere sahip olsalar da farklı insanları bir araya getirerek seviyeli sohbetleri gerçekleştirebilmeyi ve gerçeği bulabilmeyi hedefliyor. En azından şu an ifade edilenler bu yönde.

Platforma isteyen herkes ücretsiz olarak üye olup bir profil oluşturabilecek. Beğendiği mesajları favorilerine ekleyip favori hesapları takip edebilecek ve hoşuna giden gönderileri kendi düşünceleriyle paylaşabilecek. Evet, standart bir sosyal medya platformundan çok da farklı görünmüyor açıkçası.

Bu sosyal medya uygulaması hakkında daha fazla bilgi elde etmek istiyor ve kayıt olmak istiyorsanız https://truthsocial.com/ adresine göz atabilirsiniz.

İlgili Haberler

>> Bu Katlanır Telefon, Samsung’a Büyük Rakip Olacak: İşte Sızdırılanlar!