Amazon Yeni Robot Çalışmaları Yapıyor: İnsan Gibi Robotlar Üretilecek

Amazon Tesla çalışanlarını

Amazon yeni robot çalışmaları ile gündemde. Bu çalışmalarla birlikte insansı robotların üretilmesi amaçlanıyor. Hadi gelin merak edilen detaylara birlikte bakalım.

Küresel çapta büyük teknoloji şirketleri insansı robotlara büyük bir önem gösteriyor. Elon Musk özellikle son dönemlerde bu tür teknolojilere yönelimin artmasını sağladı. Hatta Tesla markasının insansı bir robot üreticeği bile söylenmişti. Şimdilerde dev ticaret şirketi Amazon benzer bir çalışma yürütüyor.

Konuyla ilgili ortaya çıkan son detaylara göre Amazon robot teknolojisini desteklemeye karar verdi. Bunun için insansı robotlar üretilecek. Şirket bu tür teknolojiler ile birlikte insanlara fazlasıyla benzeyen robotları geliştirmeyi amaçlıyor. Bunun için dev yatırımlar yapıyor.

Amazon yeni robot çalışmaları devam edecek

Amazon tarafından yapılan açıklamalara baktığımızda şirketin yaklaşık olarak 1 milyar dolarlık bir bütçe ayırdığını görüyoruz. Bu bütçe ile birkaç şirketi satın alacak gibi görünüyor. Ayrıca iki ayaklı robot üretimine daha fazla önem vereceğini görüyoruz.

Amazon yeni robot çalışmaları

Agility Robotics markasına önemli ölçüde yatırım yapmayı planlıyor. Amazon belirlediği fonun 150 milyon dolarlık kısmını bu şirkete yatırdıktan hemen sonra giyilebilir teknolojiler üzerinde çalışmalar yürüten markalara destek verecek. Ayrıca çeşitli raf istifleme sistemleri için robot teknolojisi üreten şirketlere yatırım yapılacak.

Robot teknolojileri geleceği yönlendirecek

Özellikle e-ticaret devlerinin robot teknolojilerini fazlasıyla yönlendirildiğini görüyoruz. E-ticaret devi olmaktan çıkarak yatırımlarıyla robot teknolojisine büyük destek verdiğini göstermek isteyen Amazon yeni teknolojileri beslemeye devam edecek. Bunun için 1 milyarlık bütçe yeterli görünüyor.

Geleceği şekillendirme konusunda kendisine pay biçen Amazon son derece büyük bir karar vermiş oldu. Şirket özellikle iki ayak üzerinde durabilen insansı robotlara ayrı bir önem veriyor. Bu robotlar muhtemelen depolarda kullanılacak. Ayrıca kargo hizmetlerinde yine otonom sistemlerin tercih edilmesi bekleniyor. Kısacası gelecekte her şeyin son derece otonom ve hızlı işleyeceğini söyleyebiliriz. Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlar bölümünden fikirlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> God of War TV Dizisi Geliyor! Amazon, Kratos’a da Kancayı Attı

>> POCO’nun yeni cihazı POCO M4 Pro’nun online satışı, özel indirimlerle sadece Amazon Türkiye’de