God of War TV Dizisi Geliyor! Amazon, Kratos’a da Kancayı Attı

God of War dizisi için hazır mısınız? Kratos, bu kez Hollywood yıldızı olmayı deneyecek ve bakalım başarılı olabilecek mi?

God of War, video oyun dünyasının en önemli markalarından ve yıllardır bir sinema filmi olabileceği üzerine söylentiler bulunuyordu. Şimdiye dek bir film göremedik, ama yeni gelen haberler gösteriyor ki bir TV dizisi ile karşılaşmamız büyük bir olasılık. Son dönemde dikkat çekici yapımlarla adından söz ettiren Amazon, Sony’nin God of War markası için harekete geçmiş durumda.

Deadline sitesindeki bilgilere göre Amazon Prime Video, God of War ‘un dizisinin hazırlanması için çalışmalara başladı. Şu an elimizde çok da bilgi yok açıkçası. Seriyi The Expanse ve Wheel of Time gibi yapımların yaratıcıları olan Mark Fergus ve Hawk Ostby’nin hazırlanacağı söyleniyor.

god of war dizisi

Son dönemde oyundan uyarlama dizi ve film projelerinde artış var. Tıpkı 2000’li yılların ilk döneminde olduğu gibi…

Özellikle oyun severlere, “Şimdiye kadar hazırlanan oyundan uyarlama filmler arasında çok başarılı olan var mı?” diye sorsak, gelen cevaplar 1-2 uyarlamadan fazlası olmayacaktır muhtemelen. Yakın geçmişe baktığımızda, Tomb Raider’dan Doom’a Mortal Kombat’tan BloodRayne’e kadar çokça oyundan uyarlama filmle karşılaştık ve bunların büyük kısmı sinema gişesinde başarısız hasılat rakamları elde etti, izleyiciler tarafından sevilmedi…

Günümüze gelecek olursak, yakın zamanda Sony’nin bir diğer dev oyun serisi Uncharted’ın filminin vizyona girdiğini hepimiz biliyoruz. Başrolde Tom Holland’ın yer aldığı ve halen sinema gösterimi devam eden film, şu an dünya çapında 271 milyon dolarlık hasılat rakamını geride bırakmayı başardı.

Önümüzdeki dönemde de Microsoft’un efsane FPS serisi Halo’nun dizisini, Resident Evil’ın yeni nesil Netflix serisini ve Bioshock’un Netflix uyarlaması filmini izleyebileceğiz.

Bu arada, yeni God of War oyunu Ragnarok için de bekleyiş sürüyor

God of War Ragnarok, Sony Santa Monica Studio tarafından geliştirilen ve merakla beklenen en yeni GoW oyunu. Yapımcı koltuğunda bir kez daha Cory Barlog’un yer aldığı oyun, orijinal planlar çerçevesinde, bu sene içinde satışta olacak. Ama oyundan uzun süredir yeni bilgiler ve oynanış görüntülerinin gelmemiş olması sebebiyle 2023’e ertelenebileceği düşünülüyor. Yapım, Sony’nin PS4 ve PS5 platformlarına özel olarak geliştiriliyor.

İlgili Haberler:

>> TikTok ve PayPal’dan Rusya Kararı! Özellikle TikTok’u Askerler de Kullanıyordu