Android Google Chrome uygulamasına gizli mod için yeni özellik geliyor!

Google News Abone Ol

Android kullanıcıları, artık Google Chrome tarayıcısında gizli mod açıkken ekran görüntüsü alabilecek. İşte tüm detaylar.

Bildiğiniz üzere son zamanlarda Google Chrome uygulamasında yeni özellikler test ediliyor. Özellikle kaydırarak ekran görüntüsü alma özelliği, Android kullanıcılarının uzun zamandır beklediği bir yenilikti. Yalnızca beta kullanıcıları için test edilen yeni özellik sayesinde, tek ekran görüntüsüne sığmayacak uzun sayfalar, kaydırılarak tek ekran görüntüsü haline getirilebilecek. Henüz kaydırmalı ekran görüntüsü özelliği tüm kullanıcılara ulaşmamışken Chrome bir özelliği daha kullanıcılarına sunmaya hazırlanıyor. Yeni özellik sayesinde gizli moddayken ekran görüntüsü alınabilecek.

Google Chrome tarayıcısı gizlilik esas alındığı için, güvenlik maksadıyla ekran görüntüsü, ekran videosu alınmasına izin vermiyordu. Hatta bunun için korsan yazılım yüklense dahi gizli mod üzerinden açılan bir pencerenin kaydedilmesine izin verilmiyordu. Fakat Chrome tarayıcısının yeni sunacağı özellik sayesinde, Android kullanıcıları gizli modda iken ekran görüntüsü alabilecek. Yeni özellik, şu an yalnızca beta kullanıcıları için test ediliyor. Fakat farklı bir uygulama ile bu özellik test edilebilecek.

Android Google Chrome uygulaması gizli mod ekran görüntüsü nasıl alınır

Google Chrome için henüz güncelleme gelmedi fakat Google Canary uygulaması ile bu özelliği test edebilirsiniz. Google Canary, Google Chrome tarayıcısına eklenmek için geliştirilen özelliklerin test edildiği bir beta uygulamasıdır. Siz de Google Canary tarayıcısını indirerek Chrome uygulamasına henüz gelmeyen özellikleri test edebilirsiniz.

Yeni özelliği test etmek için;

  1. Google Canary uygulamasını indirin
  2. Uygulamayı açın
  3. Üst kısımdaki URL bölümüne chrome://flags yazın
  4. Açılan menüde üst kısımda bulunan arama kısmına ‘Incognito Screenshot’ yazın
  5. ‘Incognito Screenshot’ seçeneğinin altındaki Default olan sekmeye tıklayarak Enabled yapın
  6. Değişikliklerin uygulanması için Google Canary uygulamasını kapatıp açın

chrome gizli mod

Bu özellik sayesinde artık Google Canary uygulamasında gizli moddayken ekran görüntüsü alabileceksiniz. Özelliğin tüm Android kullanıcıları için ne zaman sunulacağı belli değil. Eğer Google Chrome tarayıcısına gelecek yeni güncellemeyi beklerseniz, herhangi bir fazladan uygulama indirmeden yeni özelliği kullanabileceksiniz.

İlgili Haberler

>> Google Chrome mobil sürümüne harika bir güncelleme geliyor

>> Apple, Google’a alternatif arama motoru geliştiriyor olabilir


CEVAP VER