Android uygulama güncelleme bildirimleri bilerek durduruldu!

Android uygulama güncelleme
Google News Abone Ol

Android uygulama güncelleme bildirimlerinin bozulduğu düşünülüyordu. Ancak bugün bu bildirimlerin bilerek durdurulduğu açıklandı.

Akıllı telefonlarda istenmeyen uyarıları ve bildirimleri kaldırmak her kullanıcının doğal hakkı. Ancak Google, bu hakkı kullanıcılardan alarak bildirim göndermemeye başladı. Kasım ayında büyük bir topluluk Android uygulama güncelleme bildirimlerinin artık gelmediğini raporlamıştı. Ancak Aralık ayında bildirimler tekrardan gelmeye başlamıştı.

Android uygulama güncelleme bildirimleri 2020’de azalacak!

Bugün ise Google’ın bunu bilerek yaptığı ortaya çıktı. Google sözcüsü Android Police‘e verdiği demeçte, “Kullanıcıların eksik bildirim aldığının farkındayız. Bunu bildirimleri azaltmak için yapıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Google’ın almış olduğu Android uygulama güncelleme bildirimlerinin bilerek azaltılma kararı çok mantıklı görünüyor. Bildirimler bildiğiniz gibi günlük hayatımızda büyük bir alana sahip olmaya başladı. Uygulamaların da güncelleme konusunda bildirimler göndermesi ile vakitten gereksiz kayıp yaşanıyordu.

Android uygulama güncelleme

Google, uygulamaları sessiz sedasız güncellemek için çalışmalarına geç de olsa başlamış durumda. Ancak uygulamanın güncellenip güncellenmediğini kontrol etmek isteyenler için alternatif bir yol da bulunuyor. Eğer uygulamaları elle güncellemek isterseniz; Play Store’dan otomatik güncellemeleri kapatmanız yeterli olacaktır.

Google Chrome 80 ile bildirimler daha sessiz olacak

Bu seçeneği kapattığınızda uygulamalar otomatik olarak güncellenmeyecek. Ancak size tavsiyemiz, uygulamalarda olası bir güvenlik açığı olabileceği ve bu açıkların güncellemeler ile kapatılacağını düşünürsek, bu seçeneği kapatmamanız yönünde olacaktır.

Sizce Google’ın aldığı bildirimleri azaltma veya durdurma kararı mantıklı mı? Yoksa hangi uygulamanın güncellendiğini sürekli bildirimler ile görmek mi istiyorsunuz?


CEVAP VER