Anker Nebula 4K Stick Android TV Box İle Binlerce Yeni İçerik TV’nizde!

Android TV Box olarak nitelendirilen ürünler, son dönemde oldukça popüler. Eğer güncel olmayan bir akıllı televizyonunuz varsa, bu kutular yardımıyla br anda “güncel” konuma erişebilirsiniz. Evet, güncellik için mutlaka yeni bir televizyon olmanız gerekmiyor. Bu minik, ama fazlasıyla güçlü ürünler, zengin içerikleri kolay kullanım deneyimleriyle sizlerle buluşturabiliyor. Bu yazımızda da size Anker Nebula 4K Stick Android TV Box Media Player ürününden söz edeceğiz.

Anker Nebula 4K Stick Android TV Box Media Player, mevcut akıllı televizyonunuzu “güncel” konuma getirebilen bir ürün. Aslında televizyonunuzun akıllı olması da şart değil. Eğer bir HDMI bağlantı noktası varsa, sadece birkaç dakika içinde bu ürünü bağlayarak Netflix, YouTube, Amazon Prime ve Disney+ gibi platformları kullanmaya başlayabilir, Google Play Store üzerinden de sayısız uyumlu oyun ve uygulamayı indirebilirsiniz.
Ürünün kutusunu açtığımızda…

1 adet TV box, 1 adet kumanda, 1 adet HDMI kablosu, 1 adet güç adaptörü, 1 adet USB kablosu ve kumanda için 2 tane de pille karşılaşıyoruz. Bu piller sayesinde aylarca başka pile ihtiyaç duymadan kullanım gerçekleştirebilirsiniz.

Anker Nebula 4K Stick Android TV Box İle Binlerce Yeni İçerik TV'nizde!

Anker Nebula 4K Stick Android TV Box Media Player kurulumundan kısaca söz etmek gerekirse…

Önce ürünü güce bağlıyor, sonrasında da HDMI kablo aracılığıyla TV’ye bağlıyorsunuz. Ürün, HDMI 2.0 çıkışına sahip ve bu, çoğu kullanıcı için yeterli bir teknoloji. Sonrasında pilleri kumandaya yerleştirdikten sonra, taktığınız HDMI kaynağını kumandayla seçiyorsunuz ve arayüz karşınıza geliyor. Buradan da hızlıca kablosuz internet bağlantınızı yapmalısınız.

Anker Nebula 4K Stick Android TV Box Media Player, Wi-Fi AC ve Bluetooth 5.0 kablosuz bağlantı teknolojilerine sahip. Eh, 4K çözünürlüklü içeriklere erişmek için iyi bir internet ağınız olmalı. Tabii 4K şart değil, 720p ve 1080p içerikleri de rahatlıkla izleyebilir ve internet tarifenizi daha tutumlu da kullanabilirsiniz.

Görüntü tarafında HDR desteği de sunan ürün, işitsel detaylar tarafında da arkasına Dolby Digital Plus desteğini alıyor. Bu da “sizi daha iyi sarabilen sesler” anlamını taşıyor. Tabii bu detaylar için kullandığınız TV’nin de önemi büyük.

Ek olarak, bu cihaza USB bellek bağlayarak video ve fotoğraf içeriklerinizi görüntüleyebiliyorsunuz. Bluetooth 5.0 bağlantı özelliği sayesinde kablosuz klavye, kablosuz mouse ve kablosuz kulaklık gibi ek cihazları da bağlayarak deneyimlerinizi geliştirebilirsiniz. Bu seçimler size kalmış.

Anker Nebula 4K Stick Android TV Box İle Binlerce Yeni İçerik TV'nizde!

Anker Nebula 4K Stick Android TV Box Media Player, Android 10 işletim sistemiyle geliyor.

Ürün, güncellemeler de alacaktır, ama şu haliyle de çoğu oyun ve uygulamayı rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Uygulamalara örnek olarak, az evvel de bahsettiğimiz gibi Netflix, Amazon Prime, YouTube ve Disney+ gibi popüler markalardan söz edebiliriz. Bildiğiniz gibi bu platformlarda sayısız içerikler bulunuyor ve ülkemizde de ciddi bir kullanıcı kitlesi var. Hem yerli hem de yabancı yapımlar için hemen her gün saatlerimizi bu platformlarda geçiriyoruz dersek yeridir.

Cihazın arayüzünün basit ve kullanışlı olduğunu, genellikle de performans sorunu yaşamadığını söyleyebiliriz. Zaten birkaç dakikalık alışma sürecinden sonra size çok kolay gelecektir. Ürün, gücünü 2GHz değere kadar erişebilen Cortex-A53 işlemciden alıyor.

Kolay kullanımı mümkün kılan bir detay da tabii ki uzaktan kumanda.

Kumandanın üzerinde, klasik kumanda dizilimlerine kıyasla oldukça az tuş var. Bu, kolay kullanım için daha iyi aslında. Zaten tuşlara bakıldığında; Youtube, Amazon Prime, Netflix ve Disney+ için atanmış tuşların olduğunu görüyoruz. Yani tek tuşla uygulamaya direkt geçiş mümkün.

Öte yandan, kumandanın Google’ın sesli asistan özelliği sunması da güzel. Bu sayede, kumandaya sesli komutlar vererek de hareket edebilirsiniz. Örneğin, “Bugün İstanbul’da hava durumu nasıl?” diye bir soru da sorabilirsiniz, “Avrupa Yakası 153. Bölüm” diyerek YouTube’da direkt o içeriğe de erişebilirsiniz.

Anker Nebula 4K Stick Android TV Box Media Player, ülkemizde 1250 TL fiyat etiketiyle bulunabiliyor.

Bu arada, bir alternatif olarak Xiaomi’nin 4K çözünürlüklü içerikler sunan Mi Box ürününe de göz atabilirsiniz.

İlgili Haberler

>> 5000 TL Altı En İyi Tablet Modelleri: Fiyatı Artmadan Kaçırma!