Oyuncu Telefonu Oppo K10 5G Piyasaya Sürüldü: İşte Detaylar!

Oppo Oyuncu Telefonu

Oppo oyuncu telefonu K10 5G modelini piyasaya sürdü. İşte Türkiye’ye de geleceğine dair iddialar ortaya atılan yeni model hakkında ortaya çıkan tüm ayrıtılar.

Son zamanlarda oyun odaklı akıllı telefonlara olan ilginin bir hayli arttığını söyleyebiliriz. Özellikle bilgisayar tarafında efsaneleşen Battlefield, Call Of Duty ve PUBG gibi oyunların mobil versiyonlarının telefon tarafına geliyor olması mobil  e-spor sektörünü de geliştirmiş durumda. Bu yüzden yüksek güce sahip akıllı telefonlar üretilmeye başlandı. Oppo’nun yakın tarihte piyasaya sürdüğü akıllı telefonu ise oyuncu telefonu olarak karşımıza çıkıyor. İşte hem oyun tarafında hem de kamera tarafında beklentilerin üzerine çıkacak uygun fiyatlı Oppo K10 5G modeli hakkında ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

Oyuncu Telefonu Oppo K10 5G Piyasaya Sürüldü: İşte Detaylar!

Oppo Oyuncu Telefonu

Cihazın ilk olarak tasarım detaylarını incelediğimizde üçlü kamera kurulumunun karşımıza çıktığını görmekteyiz. Bu kameraların 64 MP ana kamera 8 MP ultra geniş açılı kamera ve 2 MP kamera olarak karşımıza çıkması bekleniyor. Ön paneline baktığımızda ise delikli ekran tasarımı karşımıza çıkıyor. Genellikle Oppo modellerinde alışık olduğumuz ekranın sol üst tarafına konumlandırılmış delikli ekran tasarımının bulunduğunu görmekteyiz. Bu ekranda bulunan kamera ise 16 MP çözünürlüğünde. Ayrıca söz konusu ekranın 6.59 inç boyutunda ve 120 Hz tazeleme oranına sahip Dull HD panel olduğunu da belirtelim. Genellikle oyun odaklı telefonlarda yüksek tazeleme oranına sahip paneller karşımıza çıkıyor. Oppo K10 5G modelinde de yüksek tazeleme oranı olması, piyasadaki diğer oyun odaklı akıllı telefonlara göre önemli bir avantaj.

Oppo Oyuncu Telefonu

5G desteği ile karşımıza çıkan cihazın, işlemci tarafında ise MediaTek tarafından geliştirilen Dimensity 8000 Max işlemcisine sahip olduğunu görmekteyiz. Genel olarak bu işlemci ile piyasaya sürülen akıllı telefonları incelediğimizde, performans odaklı bir model olduğunu söyleyebiliriz. Pil tarafına baktığımızda ise 5000 mAh’lik pilin, yeni modelde bizleri karşıladığını söyleyebiliriz. Aynı zamanda bu pili desteklemek için ise 67W hızlı şarj desteği kullanıcıların karşısına çıkıyor.

İlgili Haberler

>> 5000 TL Altı En İyi Tablet Modelleri: Fiyatı Artmadan Kaçırma!

>> iPhone 14 Serisi Zengin Renk Seçeneği İle Ortaya Çıktı!