AnTuTu Mart Ayı En Gülü Telefonları Açıkladı: Listede Sürpriz Var!

AnTuTu Mart

AnTuTu, Mart ayı için en güçlü akıllı telefonları açıkladı. İşte Mart ayının en güçlülerinin paylaşıldığı liste.

Bildiğiniz üzere AnTuTu, her ay, en güçlü telefonlar listesini açıklıyor. Bu ay için açıklanan listede ise Çin’li markaların lider olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle Xiaomi ve Xiaomi’nin alt markaları listede büyük oranda yer kaplıyor. Önümüzdeki dönemde de bu liderlik devam edecek mi, yoksa dünyada tek marka haline mi gelecek merak konusu. Fakat söz konusu listede Apple iPhone modellerinin olmadığını belirtelim. Muhtemelen Apple modelleri bu listelerde olsaydı, ortaya çık daha farklı ve şaşırtan bir liste çıkardı. İşte AnTuTu tarafından açıklanan Mart 2022 için en iyi 10 Android telefonu.

AnTuTu Mart Ayı En Gülü Telefonları Açıkladı: Listede Sürpriz Var!

AnTuTu Mart

AnTuTu listesini genel olarak incelediğimizde, listede Çinli markaların hakim olduğunu görmekteyiz. Fakat çoğu kaynak artıki AnTuTu’nun güvenilir bir kaynak olduğunun kanaatinde değil. Her ay güncellenen listenin ilk sırasına baktığımızda, tanıtıldığı aydan itibaren listede olan Red Magic 7 Pro modelini görmekteyiz. Söz konusu model 1.037.315 puanı ile zirvede. 16 RAM ve 256 depolama ile gelen modelin Snapdragon 8 Gen 1 ile satışa sunulduğunu da belirtelim.

2 ve 3. sıralarda iQOO 9 modelleri bulunuyor. İki model de 8 Gen 1 ile gelirken, puanları neredeyse birbirine çok yakın. 4.sırada bulunan Redmi K50 Pro ise, MediaTek imzalı işlemci Dimensity 9000 ile karşımıza çıkıyor. Uzun bir süre sonra MediaTek imzalı bir işlemeciyi üst sıralarda görmek çoğu kullanıcıyı şaşırtmış durumda.

Listenin 6. sırasında da yine Dimensity 9000 işlemcisini kullanan Oppo Find X5 Pro modeli bulunuyor. MediaTek işlemcilerini genellikle orta-üst segment arası modellerde görmeye alışık olduğumuz için, AnTuTu listelerinde üst sıralarda göremiyorduk. Bu yüzden Redmi ve Oppo modellerinin üst sıralarda yer alması, MediaTek’in artık güçlü işlemcileri ile karşımıza çıkmaya başladığına işaret.

AnTuTu Mart ayı listesinin geri kalanına baktığımızda ise, Qualcomm yapımı Snapdragon 8 Gen 1 işlemcisine sahip akıllı telefonların olduğunu görmekteyiz. Çinli markaların hakim olduğu listenin, her ay güncellendiğini de belirtelim.

İlgili Haberler

>> Apple Yüksek Ücretlendirme Sebebiyle Büyük Cezalar Alabilir

>> Apple Kullanıcı Verilerini Bilgisayar Korsanlarına Kaptırdı