Fiyat Performans Odaklı Telefonlar! En Güçlülerini Seçtik

Xiaomi 13 Ultra

Fiyat performans odaklı telefonlar listemizde sizler için hem ucuz hem de güçlü telefonları sıraladık. İşte fiyatlar daha fazla artmadan en iyi alınabilecek telefonlar.

Ülkemizde amiral gemisi akıllı telefonların pazar payı ne yazık ki çok düşük. Yani genellikle markların uygun fiyatlı sunduğu akıllı telefonlar, artan dolar kuru ve vergilerden dolayı daha çok tercih ediliyor. Bunu yanı sıra markaların, fiyat performans odaklı olarak piyasaya sürdüğü modeller de bir hayli seviliyor. Özellikle Çinli markalarda fiyat performans odaklı akıllı telefonların daha çok sunulduğu görüyoruz. Biz de Haziran 2023 itibariyle hazırladığımız listelerde sizler için son 2 yılda piyasaya sürülmüş, Haziran ayı itibariyle satın alınabilecek fiyat performans odaklı telefonlardan bahsettik. Bu telefonların 20.000 TL altında satılmasını önceliklindendik. İşte alınabilecek en iyi telefonlar.

Fiyat Performans Odaklı Telefonlar! En Güçlülerini Seçtik

realme GT 2 Pro (RMX3301)

Realme GT 2 Pro

18.700 TL’lik bir fiyata sahip olan yeni Realme modeli, 6.7 inçlik ekran, 8 GB RAM ve 128 GB dahili depolama alanı ile karşımıza çıkıyor. 5000 mAh bataryaya sahip olduğunu da ekleyelim.

Poco F5

Poco F5 

Xiaomi’nin alt markası Poco’nun yakın zamanda tanıtılan F5 serisinin baz modeli ise 18.500 TL’lik bir fiyat etiketine sahip. Söz konusu modelin de fiyat performans odaklı telefonlar arasında oldukça tercih edilen bir model olduğunu söyleyebiliriz.

Samsung Galaxy S21 FE 5G (256 GB)

Fiyat Performans Odaklı Telefonlar

Listedeki depolama alanı en yüksek olan Galaxy S21 FE 5G modeli, 5G desteğine de sahip olduğu için tercih edilebilir olduğunu görüyoruz. Fakat pil kapasitesinin 4.500 mAh olması zamanla yetersiz kalabilir. Tabii ki telefonu çok aktif kullanmayan bir kullanıcı iseniz, söz konusu model de tercih edilebilir.

realme GT 2 (12 GB / 256 GB) (RMX3311)

Fiyat Performans Odaklı Telefonlar

Fiyat performans odaklı telefonlar listemizin son sırasında ise yine Oppo’nun alt markası Realme karşımıza çıkıyor. Son zamanlarda Türkiye faaliyetlerini arttıran marka GT 2 serisinin rekabetçi fiyatı ile gündeme bomba gibi düşmüşümü. Adından sıklıkla söz ettiren markanın, bu konuda bir hayli başarılı olduğunu söyleyebiliriz. Markanın GT serisi, tercih edilebilecek modeller arasında yer alıyor. GT2 modeli ise 12 GB RAM ve 256 GB dahili depolama alanı ile 15.000 TL’lik bir fiyata sahip.