Apple AirPods Pro 2 Hangi Özelliklere Sahip Olacak, Ne Zaman Çıkacak?

Apple’ın sıradaki kulaklık ürünü olması beklenen AirPods Pro 2, dikkat çekici özelliklerle teknoloji severlerin karşısına çıkacak. İşte bu ürünle ilgili elimizde bulunan detaylar. Tabii şunu da şimdiden söylemekte fayda var. Apple, genellikle resmi duyurulardan önce ürünleri hakkında pek bilgi vermiyor, mevcut bilgiler de genelde sızıntı ve söylenti boyutunda oluyor.

Apple, AirPods Pro tarafında 2019 yılından bu yana güncelleme yapmıyor. Son gelen söylenti bilgiler, 2022 yılında gelmesi beklenen AirPods Pro modelinin hem tasarım hem de teknik detaylar tarafında ciddi dokunuşlarla gelebileceğini ifade ediyor.

Mevcut AirPods Pro’da kulaklara göre optimize etme ve aktif gürültü engelleme gibi işe yarar özellikler bulunmakta. Yeni gelen raporlar, sıradaki modelin de tasarım olarak daha zarif hatlarda olacağını söylüyor. Bunun Apple’ın Samsung, Huawei ve Sony gibi firmaların hazırladığı kulaklıklarla rekabet edebilmesi için önemli olduğu belirtiliyor.

AirPods markasının şu an en popüler kablosuz kulaklık markaları arasında yer aldığını rahatlıkla söyleyebiliriz. Zaten Apple, bu seriyi ortaya çıkarırken iPhone akıllı telefon serisinde de 3.5mm kulaklık girişini kaldırmış, böylelikle bir nevi gerçek kablosuz kulaklıkların devrini de başlatmıştı.

Apple hakkında yaptığı analistler ve tahminlerle adından söz ettiren Ming-Chi Kuo, yeni nesil AirPods Pro kulaklığın 2022 yılında tanıtılacağını, ancak tam tarih konusunda henüz bilgi bulunmadığını dile getiriyor. Yine de Kuo, AirPods Pro 2’nin 2022’nin son çeyreğinde tanıtılma ihtimalinin yüksek olduğuna dikkat çekiyor. Yani yeni iPhone modellerinin de tanıtıldığı dilim. Böyle düşünüldüğünde, yeni ürünleri önümüzdeki sene eylül ayının ortalarına doğru görebiliriz.

Apple AirPods Pro 2 Hangi Özelliklere Sahip Olacak, Ne Zaman Çıkacak?

Yeni modelde bu saplara veda edebiliriz…

Biliyorsunuz, AirPods’larda saplar da bulunuyor. Zaten çoğu kulaklıkta da bu tasarım detayı var. Yeni bilgilere göre firma, AirPods Pro 2 serisinde saplara veda edecek. Bizi daha ufak, daha nazik tasarım detayları karşılayacak. Tabii kulaklıklar üzerinde gelişmiş bir dokunmatik mekanizma da olacak.

Tabii tasarımda yapılacak değişiklikler, taşıma ve şarj kutusunun tasarım detaylarının değişmesinde de ön ayak olacak. Daha ufak boyutlarda bir taşıma ve şarj kutusuyla karşılaşabiliriz. Bu da ürünün cepte dahi daha kolay taşınabilmesine imkân sunabilir.

Bloomberg’teki bilgilere göre Apple, AirPods 2 ‘ye hareketlerinizi takip edebilecek gelişmiş bir sensör ekleyebilir. Bu sayede fitness tarafında da veriler kaydedilebilecek. Bu tip detaylar, kulaklıklara bakış açımızı değiştirebilir. Yine de, Jabra ve Amazon gibi firmaların bazı kulaklıklarında bu tip detayların kullanılmaya başlandığını da söylemeliyiz.

Yeni detaylar oldukça sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz.

> Spider Man No Way Home Spoilers, Sosyal Medya’nın Gündeminde