Apple, iki yeni MacBook modelini bu senenin sonunda tanıtabilir


Apple yeni gelecek ürünler hakkında sık sık haberler gelmeye devam ediyor. Amerikalı şirket genellikle iPhone’lara ağırlık verse de MacBook’ları da boşlamış değil. Nikkei Asia tarafından yayınlanan rapora göre Apple’ın, bu yılın sonlarına doğru iki yeni MacBook modelini tüketicilere tanıtacak. İşte detaylar.

Son zamanlarda sık sık Apple ürünleri hakkında haberler görmeye başladık. Son zamanlarda iPhone 13 hakkında sızıntı haberler görmeye başladık. Ayrıca bu sızıntıları arasında akıllı telefonun tasarımı, teknik özellikleri, fiyatı ve ne zaman tanıtılacağı gibi detaylara rastlıyoruz.

Bu sefer ortaya atılan iddia ise Apple’ın dizüstü bilgisayar serisi olan MacBook’tan geldi. Haberin kaynağı ise güven veren haber kaynaklarından biri olan Nikkei Asia tarafından geldi. Nikkei Asia tarafından paylaşılan haberlere göre bu senenin sonlarına doğru Apple, iki farklı MacBook tanıtacak.

Apple yeni MacBook’ların da yeni çiplerini takacak

Nikkei Asia yayınladığı rapora göre bu yılın ikinci yarısında iki adet MacBook modeli geliyor. Ancak bu modeller hakkında söylentiler dışında pek bir bilgi yer almıyor. Bu sızıntılar arasında yeni MacBook’lar Apple Silicon çiplerine sahip olması yer alıyor. Apple’ın, MacBook’lar da Intel yonga setlerini kullanmayı bırakmasıyla kendi çiplerini kullanması bu durumu tahmini arttırıyor. Gelecek çiplerle kullanıcılara memnun edecek mi bu da ayrı bir konu olarak merak ediliyor. Ayrıca aksilik çıkmaması durumunda Apple’ın dizüstü bilgisayarları bu senenin sonuna doğru tanıtacak.

Apple

Apple’ın yeni gelecek iki Macbook modeli hakkında herhangi bir bilgi bulunmuyor. Ancak daha önce ortaya çıkan sızıntılara göre yeni Macbook’lar 14 inçlik bir boyuta sahip olabilir. İki yeni MacBook modeli hakkında bunların dışın pek bir bilgi yer almıyor. Ayrıca çip konusunda son zamanlarda sıkıntı yaşayan firmaların aksine kendi çipini üreterek risk en aza indirmiş durumda.

Apple yeni gelecek olan Macbook modelleri hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Apple yeni kullanacağı çiplerle kullanıcıları memnun edebilecekler mi? Düşüncelerinizi aşağıdaki yorum kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler

>>Akıllı Telefon Fiyatları Düşecek mi Artacak mı? Satış rakamlarını gösteren rapor yayınlandı

>>Intel, DARPA Programı ’nda Microsoft ile İşbirliği Yapacak. Detaylar haberimizde


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here